BLACKBERRY

 

REŽISORS: Mets Džonsons

LOMĀS: Džejs Barušels, Mets Džonsons, Glens Hauertons („Filadelfijā vienmēr spīd saule“)

VECUMA IEROBEŽOJUMS: 12 +

GARUMS: 122 min

VALSTS: Kanāda

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 12.05.2023

 

ANOTĀCIJA:

Filmas pamatā ir stāsts par tehnoloģiju leģendas BlackBerry – viena no pirmajiem plaši lietotajiem viedtālruņiem – spožumu un postu. Telefonu ar klaviatūru varēja izmantot, lai rakstītu e-pastus. Bija laiki, kad visi sapņoja par viedtālruni un visiem biznesmeņiem tāds bija. Un kad šķita, ka visa pasaule pieder telefonu ražotājiem, parādījās Stīvs Džobss ar iPhone. Viena kļūda, pārāk lepna pieķeršanās tehnoloģijai, nespēja savlaicīgi iesaistīties sacensībā un vienoties ar mobilo sakaru operatoriem, un nokrišana līdz nullei no gandrīz 50% ASV viedtālruņu tirgus un miljardiem dolāru gadā.

Filmu, kuras pamatā ir grāmata “Zaudēts signāls: Neatklātais stāsts par BlackBerry neparastajiem panākumiem un iespaidīgo bojāeju” un kas pirmizrādi piedzīvoja Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā, slavē kritiķi, skatītāji un tehnoloģiju speciālisti. “Tā ir neparasta filma,” pēc pirmizrādes teica skatītāji. Daži to salīdzina ar Mārtina Skorsēzes “Volstrītas Vilku”, citi – ar Deivida Finčera “Sociālo tīklu”. Filma ir dumpīga, ar melno humoru piepildīta, tā ironiski attēlo Silīcija ieleju un novatorus, bet tajā pašā laikā mums piedāvāts intriģējošs trilleris, kas aizrauj elpu un atklāj tehnoloģiju un telekomunikāciju biznesa aizkulises. Kurš spēs pārdot tehnoloģiju – inženieris vai Hārvarda biznesa skolas absolvents? Kā nomedīt talantus no “Google” vai “Microsoft”? Kā gūt uzvaru viedtālruņu tirgū?

Filma sākas, diviem kanādiešu inženieriem, Maikam Lazaridam (Džejs Barušels) un Daglasam Freginam (Mets Džonsons), tehnoloģiju uzņēmuma “Research In Motion” dibinātājiem, satiekot biznesa haizivi Džimu Balsiliju (Glens Hauertons), lai prezentētu savu ideju. “50% no uzņēmuma man un es būšu izpilddirektors,” viņš atbild, lai gan tikko ir atlaists. Kas notiek tālāk? Tas jums jāredz pašiem! Filma uz lielajiem ekrāniem Latvijā no 12. maija.

 

REKLĀMAS RULLIS: