203. DZĪVOKLIS / Room 203

 

REŽISORS: Bens Džegers

LOMĀS: Frančeska Švēreba, Viktorija Vinjarska, Eriks Vigands, Skots Gremiljons, Riks Lakūrs, Sems A. Koulmens

FILMAS ILGUMS: 104 min.

ŽANRS: šausmas

VALSTS: ASV

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 15.04.2022

 

ANOTĀCIJA:

Pēc japāņu romāna veidotā šausmu  filma “203. dzīvoklis” – īstiem šī žanra cienītājiem

No 15. aprīļa kinoteātros demonstrēs unikālu šausmu filmu “203. dzīvoklis”, kas veidota pēc japāņu rakstnieces Nanami Kamonas tāda paša nosaukuma romāna. Baisajā, spriedzes pilnajā filmā īpaša uzmanība pievērsta detaļām – aizkapa dzīvei,  ļaunajiem gariem, mistikai un psiholoģiskām šausmām. Šīs detaļas ir raksturīgas populārajam J-horror žanram. Tas viss neļaus atrauties no ekrāna arī pašiem drosmīgākajiem žanra cienītājiem.

Nekad nav īsti zināms, kas slēpjas aiz slēgtām durvīm, bet dažas no tām nemaz nevajadzētu atvērt. Labākās draudzenes – studentes Kima (Frančeska Švēreba) un Izija (Viktorija Vinjarska) pārceļas uz svešu pilsētu, lai sāktu patstāvīgu dzīvi, mācības un atbrīvotos no ģimenes problēmām. Meklējot mājokli, viņu uzmanību saista drūms, bet savā ziņā pievilcīgs dzīvoklis gotiskajā stilā ar viduslaiku vitrāžu centrā. Noīrējušas 203. dzīvokli, meitenes metas studentu dzīvē un iegūst draugus. Jaunās mājas pamazām modina viņās neizskaidrojamas bailes. Kimas guļamistabas sienā ir caurums, no kura plūst nepatīkama smaka. Katru nakti viņas arvien vairāk moka biedējošas skaņas un vīzijas. Ļaunākais ir tas, ka naktī Izija ar neprātīgu skatienu klīst pa dzīvokli, bet dienā nespēj paskaidrot, kāpēc naktī tā darījusi. Meitenes psihe kļūst pavisam nestabila.

Kima un viņas draugs Īans (Eriks Vigands) sāk interesēties par 203. dzīvokļa vēsturi. Noskaidrojas ar veselo saprātu neizskaidrojamais. Daudzi iedzīvotāji pazuduši bez vēsts, laulāts pāris nežēlīgi nonāvēts, pirms 50 gadiem dzīvoklī atrasts pašnāvnieka līķis. Kad gaismā nāk briesmīgā patiesība, ka dzīvokļa īpašnieks Ronans (Skots Gremiljons) ir nonāvētā pāra dēls, norisinās vēl šokējošāki notikumi. Ronans nolemj baisā rituālā upurēt Kimu, lai paēdinātu dēmonisko garu Morigu. Īans piepeši mirst, Izijas ķermeni iegūst Morigu. Lai glābtu Iziju, varbūt Kimai būs jāziedo sava dzīvība…

Stindzinošas bailes, dēmoniska ļauno garu un pārdabisko spēku pasaule trakos kinoteātros no 15. aprīļa.

 

REKLĀMAS RULLIS: