VISVARENĀKAIS AMERIKAS GANGSTERIS / Lansky

 

REŽISORS: Ītans Rokvejs

LOMĀS: Sems Vortingtons („Titāns“, „Avatārs“), Hārvijs Keitels („Īrs“, “Jaunība”), Emorijs Koens, Ostins Stovels

GARUMS:  125 min.

VECUMS: 13+

ŽANRS: krimināldrāma, biogrāfija

VALSTS: ASV

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 06 08 2021

 

ANOTĀCIJA:

Patiess stāsts par ASV spēļu biznesa tēvu filmā “VISVARENĀKAIS AMERIKAS GANGSTERIS”

No 6 augsuta kinoteātros startē filma „VISVARENĀKAIS AMERIKAS GANGSTERIS“ – intriģējošs stāsts par ievērojamu pagājušā gadsimta amerikāņu gangsteri Meieru Lanski, ebreju grupējumu līderi, kas dēvēts par visu krusttēvu krusttēvu. Galveno lomu krimināldrāmā tēlo populārais Holivudas aktieris Hārvijs Keitels, kas nevainojami iemiesojies slavenajā mafijas vadonī.

Meiera Lanska impērijas ziedu laikos visa noziedzības pasaule zināja viņa vārdu. Azartspēles, narkotikas, zādzības, naudas atmazgāšana, nežēlīgas partneru slepkavības, sindikāts ar Alu Kaponi, sakari ar noziedznieku struktūrām ne tikai ASV,  bet arī Kubā un Eiropā ļāva viņam dziļi iesakņoties melnajā tirgū un kļūt par  noziedzības pasaules galveno figūru.

Filmā M. Lanskis (Hārvijs Keitels) ir impozants vīrietis cienījamos gados, kurš, daudzus gadus likumsargu vajāts, tagad īsina dienas saulainajā Maiamibīčā. Lanska dibinātā asiņainā impērija sagruvusi pirms 50 gadiem, bet FIB turpina vērīgi sekot viņa dzīvei. Kaut gan pierādījumu trūkst, dienests neatmet iespēju, ka viņa saikne ar noziedzības pasauli nav sarauta un salaupītās bagātības vēl joprojām kaut kur glabājas.

Rakstnieks Deivids (Sems Vortingtons) dzīvo no rokas mutē. Iepazīšanās ar Meieru Lanski viņam kļūst par zelta āderi. Deivids ir gatavs sīki izklāstīt visai pasaulei mafijas krusttēva dzīvesstāstu, ko gangsteris pats viņam uzticējis, un lepni atgriezties literatūras pasaulē. Taču viss ievirzās citā gultnē. Uzzinājis, ka Deivids sacer biogrāfisku grāmatu par M. Lanski, FIB nolemj izmantot rakstnieku, lai uzzinātu, kur paslēpti salaupītie miljoni. Deivids Stouns kļūst par mafijas, likumsargu un savu mērķu ķīlnieku. Gribot negribot nākas spēlēt paslēpes. „Ja tu nodosi mani, rēķinies ar sekām,“ Lanska kungs mēdz ciniski sacīt, un Deividam auksts pārskrien pār muguru…

Mafijas asiņainie likumi un  nežēlīgā pasaule saistīs skatītāju uzmanību un iepazīstinās ar noziedzības pasaules leģendu, kas paliks atmiņā. Aizraujošā, stilīgā, intelektuālā drāma visiem, kuri ilgojas pēc laba kino, skatāma kinoteātros no 6 augusta!

 

REKLĀMAS RULLIS: