DAKTERE LIZA / Доктор Лиза

 

REŽISORE: Oksana Karasa

AKTIERI: Čulpana Hamatova („Nedzirdīgo zeme“, „72 metri“), Andrejs Burkovskis („Piezvaniet di Kaprio!“ „Virtuve“), Konstantīns Habenskis („Metode“)

VALSTS: Krievija

VECUMS: +16

ŽANRS: drāma, biogrāfija

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 23.10.2020

 

ANOTĀCIJA:

Patiess stāsts filmā “Daktere Liza” – silta sirds un vēss prāts

 23. oktobrī kinoteātros demonstrēs patiesu stāstu, kas aizkustinās katru skatītāju. „Daktere Liza“ ir neizskaistināta biogrāfiska drāma par ārsti Jeļizavetu Gļinku, kas gādājusi par pašiem vājākajiem un neaizsargātākajiem. Viena darbdiena, pilna bezgalīgas spriedzes, precizitātes, līdzjūtības un drosmes, vēlmes palikt sev uzticīgai pat tad, kad rokas nolaižas.

Šī ir viena no retajām dienām, kad Liza (Čulpana Hamatova) var mazliet atvilkt elpu un nolikt malā visas savas rūpes. Mājās ir svētki  – viņa ar vīru svin 30. kopdzīves jubileju. Drīz  dzīvoklī gaidāms omulīgs jandāliņš.  Liza ilgi nekavēsies, tikai steigšus aizbrauks uz savu fondu „Taisnīgā palīdzība“, kur tieši šobrīd viņa ir nepieciešama. Plānotā īsā vizīte izvēršas  vēl vienā trakā dienā un bezkompromisa cīņā par cilvēka tiesībām…

Liza aizmirst sevi, savus tuviniekus,  draugus un svinības… Šodien ir jāpaēdina bezpajumtnieki, jāatrod viņiem patvērums un jāpalīdz nedziedējami slimai meitenītei. Viņa kliedz aiz sāpēm, viņai vajadzīgs morfīns. Meitenes tēvam ir tikai viena cerība – dakteres Lizas profesionālisms un mūžīgās patiesības meklējumi augstākajās ietekmes sfērās visu slimo vārdā. Liza un viņas netradicionālie problēmu risināšanas paņēmieni nav pa prātam šīs pasaules varenajiem. Cīņa par cilvēka tiesībām uz dzīvi bieži izraisa domstarpības un konfliktus, tiek izsaukti kārtības sargi.

Vai viņai pietiks apņēmības, spēka un stingrības ar visu sirdi cīnīties pret netaisnību un  iedibināto sistēmu, par visiem tiem, kuriem vitāli nepieciešama viņas palīdzība?

Reālos notikumos balstītā režisores Oksanas Karasas filma vēstīs par neticami spēcīgu personību, kas gribot negribot raisa apbrīnu, par cīņu un ticību tam, ka reiz pasaule kļūs labāka…

 

REKLĀMAS RULLIS: