RŪĶI ATGRIEŽAS! / The Elfkins

 

REŽISORE: Ute fon Minhova-Pola

VALSTS: Vācija

ŽANRS: Piedzīvojumi, animācija

 

ANOTĀCIJA:

„Rūķi atgriežas!“ – jautra animācijas filma par maziem draiskuļiem

Ticat vai neticat, bet dziļi, dziļi pazemē kūsā dzīvība. Zemes dzīlēs, kur neiespīd neviens saules stariņš, stāsta interesantus stāstus, notiek visīstākās izrādes, pat lieli festivāli. Tūkstošiem mazu un talantīgu rūķu cīnās par vistalantīgākā izgudrotāja godu. Ko tikai tur nedabū redzēt! Smalkus apavus, skaistus, ar zīda diegiem izšūtus tērpus, greznas sveces, viedus krēslus un pat zobu suku apavu tīrīšanai.

Vairāk par visu pasaulē mazās radībiņas bīstas cilvēku! Klīst baumas, ka cilvēki ir slinki un izlutināti radījumi un brokastīs spēj apēst veselu rūķi ar visu cepuri. Tāpēc jau 200 gadu rūķiem stingri noliegts rādīties zemes virsū. Lai gan leģenda vēsta, ka rūķi reiz bijuši labākie cilvēku palīgi.

Viss tā arī paliktu, ja mazai rūķu meitenītei Elzai visi šie festivāli nebūtu līdz kaklam. Nabaga meitenīte ļoti centās, bet viss juka un bruka, tiklīdz viņa kam piedūra pirkstu. Viņas pēdējais izgudrojums – rāceņu vākšanas kombains – festivāla komisijas locekļu cepurēm nogrieza virsu. Tomēr Elza ir diezgan neatlaidīga meitene. Ja nekādi nevar īstenot talantu šeit, kāpēc neizmēģināt laimi virszemē?

Klusītēm izlavījusies no rūķu slēpņa un uzgājusi virszemē, Elza un viņas draugi Kips un Baks nonāk pašā notikumu virpulī. Viņus gaida daudz interesantu, līdz šim neredzētu piedzīvojumu. Pamesta virtuve ir pati labākā vieta, kur apgūt gardu kūku cepšanu, un šefpavārs Teo nemaz nav briesmīgs, lai gan ir skumjš. Drīz vien visā pilsētā izplatās patīkama pikanta smarža. Tomēr viss nemaz nav tik viegli… Ļaunajam Teo brālim tas nav pa prātam. Atdzimusī Teo ceptuve ir traucēklis milzīgajai Bruno saldumu impērijai.

Vai Elzai, Bakam un Kipam izdosies samierināt naidīgos brāļus? Varbūt būs jāsauc palīgā visi rūķi? Vai rūķi sadraudzēsies ar cilvēkiem? Vai Elza atklās sevī jaunu talantu un uzvarēs cepuru konkursā? Daudz, daudz jautājumu un vēl vairāk atbilžu lieliskajā animācijas filmā par īstiem sapņiem, draudzību un ticību sev jau!

 

REKLĀMAS RULLIS: