TESLA

 

REŽISORS: Maikls Almereida

AKTIERI: Ītans Houks (“Puikas gadi”, “Lieliskais septiņnieks”), Kails Maklaklans (“Tvinpīksa”), Džims Gafigans (“Vieglprātīgie vecāki”), Īva Hjūstone (“Robins Huds”) un citi.

FILMAS GARUMS: 102 min.

VALSTS: ASV

VECUMS: 7+

ŽANRS: Drāma

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 21.08.2020

 

ANOTĀCIJA:

“Tesla” – intriģējoša iepazīšanās ar ģēniju, kas pārvērtis pasauli

Ja Google meklētājā ievadām pazīstamā zinātnieka Nikolas Teslas vārdu, pēc mirkļa monitorā parādās gandrīz 48 tūkstoši rakstu. Šā inženiera vārdu zina katrs, kurš interesējas par inovatīviem inženierijas risinājumiem. Nav šaubu, mūsdienu inženierijas pasaule iet pazīstamā fiziķa iezīmēto ceļu.

Savulaik pazīstamā izgudrotāja vārds bija mazpazīstams. XIX gadsimta beigās viņa novatoriskās idejas šķita absurdas un pilnīgi bezperspektīvas. Tā laika sabiedrība skeptiski attiecās pret viņa bezvadu sakaru idejām,   pret eksperimentiem ar rentgena stariem, un maiņstrāvas atklāšana ierāva zinātnieku milzīgā konkurences cīņā, dēvētā par “strāvas karu”.

Šī filma ir stāsts par  nežēlīgu cīņu par novatoriskajām idejām, kuras mainījušas cilvēces nākotni.   Neskaidrie, sarežģītie, intrigu un neprāta pilnie N. Teslas (Ītans Houks) zinātniskie eksperimenti, saikne ar biznesmeni T. Edisonu (Džims Gafigans) un fiziķi Dž. Vestinghausu (Kails Maklaklans)  vēl vairāk stiprināja viņa ambiciozo nākotnes redzējumu.

Blakus pievilcīgajam zinātniekam arvien ir skaistas sievietes, arī šarmantā francūziete – skatuves primadonna Sāra Bernāra. Lai gan N. Tesla laiku pa laikam ļāvās sieviešu valdzinājumam, viņš uzskatīja, ka tuvība traucētu zinātnieka darbā. Daudzas sievietes meklēja ceļu uz viņa sirdi, bet tikai finanšu magnāta meitai Annai Morganai (Īva Hjūstone) izdevās diezgan ilgi palikt N. Teslas dzīvē. Visu šo laiku  viņa centās ne vien kļūt par viņa draugu, bet arī mierinātāju.

Režisora Maikla Almereidas ideja radīt filmu par divdesmitā gadsimta diženāko izgudrotāju brieda 35 gadus. Veltījis daudz laika N. Teslas zinātnisko izgudrojumu analīzei, režisors filmā meistarīgi ataino intriģējošas viņa personības iezīmes – neprātīgo aizraušanos ar zinātni,  maniakālo tieksmi pēc tīrības, milzīgo miega badu, fenomenālo fotogrāfisko atmiņu, lielisko humora izjūtu.

No 21. augusta kino cienītājus gaida spilgta un intriģējoša tikšanās ar ģēniju, kam esam pateicību parādā par daudzu inovatīvu ideju pielietojumu mūsdienās.

 

REKLĀMAS RULLIS: