PRIEKŠPOSTENIS / The Outpost

 

REŽISORS: Rods Lūrijs

AKTIERI: Orlando Blūms („Karību jūras pirāti: Salazara atriebība“, „Romeo un Džuljeta“, „Trīs musketieri“), Skots Īstvuds („Ātrs un bez žēlastības“,  „Čikāga liesmās“,  „Gāzi grīdā“), Kalebs Lendrijs Džonss („Tvinpīksa“), Mailo Gibsons („Viesuļvētra“), Džeimss Džegers un citi

VALSTS: ASV

ŽANRS: trilleris, drāma, spriedze

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 24.07.2020

 

ANOTĀCIJA:

Leģendārā kauja kara filmā „Priekšpostenis“, viņu misija – izdzīvot!

No 24.  jūlijā spriedzes filmu cienītājus kinoteātros  gaida kara trilleris ar jaudīgu emocionālo lādiņu  „Priekšpostenis“ – amerikāņu rakstnieka Džeika Tapera (Jacke Tapper) slavenās grāmatas ekranizācija, pārsteidzošs reāls stāsts par drošsirdību, neprātīgu stratēģiju un satriecošu asiņainu kauju, kas jau  iegājusi ASV vēsturē. Lai radītu šo kinostāstu, bija jāapvieno leģendāru kino un izklaides industrijas personību dēlu pūliņi. Projektā piedalījies Mailo Gibsons ( Mels Gibsons), Skots Īstvuds (Klints Īstvuds) un Džeimss Džegers ( Miks Džegers). Filmā būs redzams arī slavenais Orlando Blūms.

Reālos faktos balstītā filma aizvedīs skatītājus uz Afganistānas pilsētu Kamdešu, kur 2009. gadā notika visasiņainākā amerikāņu karavīru un talibu kauja.

54 amerikāņu karavīriem, kuri atvairīja talibu briesmīgo uzbrukumu Kamdešā, 2009. gada 3. oktobris paliks atmiņā uz mūžu. Nomaļajā Afganistānas apgabalā talibi naktī ieņēma pozīcijas kalnu nogāzēs un no slēpņa uzbruka amerikāņu karavīriem Kītinga priekšpostenī. Rītausmā intensīva mīnmetēju un granātmetēju uguns tika raidīta uz amerikāņu militāro nometni.  Apmēram 300 talibi uzbruka 54 amerikāņu un diviem latviešu karavīriem. Jau rītausmā gandrīz tūlīt  krita novērošanas punkts, un 48. minūtē Kītinga nometnes perimetrs bija pārrauts trīs vietās.

Spēku un kara tehnikas pilnīgā nesamērība tikai uz neilgu laiku izsita amerikāņu karavīrus no līdzsvara.  Nometnes militārajiem stratēģiem – leitnantam Kītingam (Orlando Blūms) un seržantam K. Romešam (Skots Īstvuds) kopā ar vienību ir jāsagrupē spēki, nesagrautajos slēpņos jāazstāvas ielenkumā un jāpāriet pretuzbrukumā. Nav laika gaidīt papildspēkus… Tagad viņiem ir tikai viens mērķis – izdzīvot…

 

REKLĀMAS RULLIS: