VIRSNIEKS UN SPIEGS / J’accuse / An Officer and a Spy

 

REŽISORS: Romans Polaņskis („Pianists“, „Rozmarijas bērns“, „Tesa“, „Devītie vārti“)

LOMĀS: Žans Dižardēns (“Mākslinieks”), Luī Garels (“Sapņotāji”), Emanuela Seņē (“Rūgtais mēness”) un citi.

VALSTS: Francija, Itālija

FILMAS GARUMS: 2 h 11 min.

VECUMS: 13+

ŽANRS: vēsturiska drāma

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 07.02.2020

 

ANOTĀCIJA:

Sensacionālais stāsts, kas satrieca visu Eiropu, Romana Polaņska filmā “Virsnieks un spiegs”

No 7. februāra kinoteātros būs skatāma skandalozu slavu iemantojušā leģendārā režisora Romana Polaņska jaunā filma „Virsnieks un spiegs“. Šoreiz kino ģēnijs šķetina reālos faktos balstītu stāstu – slaveno franču virsnieka Alfreda Dreifusa lietu, kas satrieca 19. gadsimta Franciju. Venēcijas kinofestivālā Polaņska filma ieguvusi Lielo žūrijas balvu.

Jaunajam talantīgajam Francijas armijas ģenerālštāba virsniekam Alfredam Dreifusam (Luī Garels) paredzama spoža karjera. Taču 1894. gada oktobrī sagrūst jaunā cilvēka cerības godam kalpot dzimtenei, visa dzīve karājas mata galā. Francijas armijas kapteini apsūdz valsts nodevībā un spiegošanā Vācijas labā. No viņa karavīra uniformas rupji norauj uzplečus, viņam virs galvas demonstratīvi salauž zobenu. Virsnieka gods ir iemīts dubļos, un Alfredu Dreifusu uz ilgiem gadiem izsūta uz tālo Sātana salu Atlantijas okeānā. Francijā šī lieta guva plašu atbalsi, visa Eiropa bija vīlusies.

Skandalozo lietu izmeklē slepenā dienesta priekšnieks Žoržs Pikārs (Žans Dižardēns). Pētīdams ārkārtīgi juceklīgās liecības, pulkvedis apjauš, ka zemē iemītais Dreifuss nav vainīgs un viņam celtā apsūdzība saistīta ar varenu politisku spēku rūpīgi izstrādātu plānu. Īstie spiegi un nodevēji vēl joprojām ir brīvībā. Riskēdams ar savu dzīvi un godu un apzinādamies neiedomājamo korupcijas mērogu, Žoržs Pikārs dodas iekšā bezgala bīstamā krāpšanas un melu labirintā, lai attaisnotu nelikumīgi apsūdzēto Dreifusu.

Ambiciozā, aizraujošā Romana Polaņska filma par godu un cieņu “Virsnieks un spiegs” – īsta dāvana kino cienītājiem no 7. februāra.

 

REKLĀMAS RULLIS: