STRĀVAS KARŠ / The Current War

 

REŽISORI: Alfonso Gomez-Rejon

AKTIERI: Benedikts Kamberbačs, Toms Holands, Maikls Šenons, Nikolass Holts, Katrīna Vaterstona, Damiens Molonejs, Metjū Makfadēns u.c.

VALSTS: ASV

VECUMS: 107 min

ŽANRS: vēsturiskā drāma

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 06.12.2019

 

ANOTĀCIJA:

Pasaulei gaismu nesušo ģēniju cīņa filmā «Strāvas karš»

6. decembrī kinoteātros demonstrēs reālos faktos balstīto diženo XIX gs. beigu stāstu «Strāvas karš». Filma vēstīs par trīs ģēniju – Tomasa Edisona (Benedikts Kamberbačs), Nikolas Teslas (Nikolass Holts) un Džordža Vestinghausa (Maikls Šenons) – milzīgu intelekta spēku prasījušo sāncensību par elektroenerģijas piegādes veidiem un iespējām, kas atzītas tikai 2007. gadā.

Šis stāsts tikai no pirmā skata šķiet nedaudz vecmodīgs, kaut patiesībā tas ir ārkārtīgi mūsdienīgs, simbolizējot visas tās intelektuālās batālijas un emocionālos satricinājumus, ko pašlaik pieredz Silīcija ieleja un ne tikai. Bet nu visu pēc kārtas…

Amerika dižu atklājumu priekšvakarā. Izgudrotāju intriģējošā pretstāve, ko elektrizējis augstprātīgais un paštaisnais Tomass Edisons, sasniegusi augstāko pakāpi. Neskopojoties ar epitetiem, Edisons nežēlīgi vēršas pret Teslu un Vestinghausu: pasūtījuma raksti avīzēs, atklāti uzbrukumi ar kompromitējošām privātās dzīves detaļām, nejēdzīgas apsūdzības un pat sabotāža!

Šie vīrieši ir kā kaprīzi bērni, un nav nozīmes tam, ka viens no viņiem ir lielrūpnieks, bet otrs – izcils inženieris. Kaujas, sūdzas, lauž viens otra mīļākās rotaļlietas.

Par ko strīdas? Par to, kura strāva labāka. Bet aiz tās slēpjas ne tik lielā mērā principiāla nostāja, cik ne vairs bērnišķīga miljardu peļņa un vara.

Katram no viņiem nāksies upurēt dārgāko un atteikties no ierastām lietām. Kāds neizturēs un atkāpsies. Bet spēle ir sveču vērta. Kā piespiest visu pasauli noticēt tavai idejai? Kā nezaudēt mīlestību, godkārībā dzenoties pēc slavas un varenības? Kā pierādīt, ka tikai tu spēj apgaismot šo ceļu…

 

REKLĀMAS RULLIS: