PARĪZES IMPERATORS / L’Empereur de Paris / The Emperor of Paris

 

REŽISORS: Žans Fransuā Rišē

SCENĀRIJA AUTORI: Eriks Benārs, Žans Fransuā Rišē

LOMĀS: Olga Kuriļenko (“Mierinājuma kvants”, “Māra”), Vensāns Kasels (“Melnais gulbis”, “Skaistule un briesmonis”), Denī Lavāns (“Kalns”), Augusts Dīls („Nakts vilciens uz Lisabonu“).

ŽANRS: Vēsturiska piedzīvojumu drāma

VALSTS: Francija

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 03.05.2019

 

ANOTĀCIJA:

Vensāns Kasels – visslavenākais Parīzes gangsteris filmā “Parīzes imperators”

Par franču Ridliju Skotu dēvētais režisors Žans Fransuā Rišē un Vensāns Kasels pēc desmit gadiem atkal tikušies kopīgā projektā. Šoreiz harismātiskais aktieris tēlo kriminālo autoritāti E. F. Vidoku filmā “Parīzes imperators”, kuras pirmizrāde kinoteātros gaidāma 3. maija.

Napoleona Bonaparta laiks. Nežēlīgais, bezbailīgais, viltīgais un ārkārtīgi talantīgais noziedznieks Ežēns Fransuā Vidoks zog, slepkavo un laupa Parīzes tumšajās ielās. Turklāt viņš ir bezgala valdzinošs, tā laika lielākās skaistules vai līp viņam klāt. Vienu no viņām tēlo glītā ukraiņu aktrise Olga Kuriļenko.

Pat visstingrāk apsargāto cietumu biezie mūri viņam nav šķērslis. Smalki izdomājis bēgšanas plānu, viņš izmūk no drošākā Francijas cietuma. Tas viss padara viņu par noziedznieku pasaules autoritāti, bet arī vieno daļu bīstamu recidīvistu naidā pret viņu. Pēc pēdējās bēgšanas no ieslodzījuma E. F. Vidoks, slēpdams savu identitāti, strādā par tirgotāju. Līdzdalībnieki drīz vien uzokšķerē, ka tirgotājs ir slavenais bēglis, apsūdz viņu izdomātā noziegumā un nodod policijai.

E. F. Vidoks sadarbojas ar policiju un, lai paliktu brīvībā, palīdz iztīrīt ielas no dažādiem krāpniekiem, zagļiem un slepkavām un pamazām izveido veselu noziedzības apkarošanas impēriju.

E. F. Vidoka dzīve ir filmas un biogrāfiska romāna cienīga. Viņa personība kļuvusi par iedvesmas avotu literatūras klasiķiem – Viktoram Igo, Onorē de Balzakam un Edgaram Alanam Po.

Autentiska 1840. gada Parīze, XIX gadsimta kostīmi, lielisks aktieru darbs, iespaidīgs skaņas celiņš – ko gan vēl varētu vēlēties skatītājs, kurš ilgojas pēc labas vēsturiskas piedzīvojumu filmas ar reālos notikumos balstītu sižetu?

 

REKLĀMAS RULLIS: