TOBOLA / Тобол

 

REŽISORS: Igors Zaicevs

AKTIERI: Iļja Malaņins (“Nav aizturēts”, “Policists no Rubļovkas”), Dmitrijs Djuževs (“Sala”, “Man nesāp”), Dmitrijs Nazarovs (“Koncerts”) , Andrejs Burkovskis (“Virtuve”), Agate Muceniece (“Skaistā dzīve”), Jekaterina Guseva (“Ja es mīlētu tevi”), Ivans Koļesņiks (“Virzība augšup”) un citi.

VALSTS: Krievija

VECUMS: 13

ŽANRS: vēsturiska drāma

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 15.03.2019

 

ANOTĀCIJA:

Kinoteātros piedzīvojumu epopeja “Tobola” – XVIII gadsimts, Sibīrijas zelta takas

15. martā sāks demonstrēt vēsturisko piedzīvojumu drāmu „Tobola“. Filmas sižeta pamatā ir reāli notikumi,  idejas avots – pazīstamā vēsturisko romānu autora Alekseja Ivanova („Parmas sirds“, „Ģeogrāfs nodzēris globusu“) bestsellers „Tobola. Daudz aicināto“.

XVIII gadsimts. Grūtais un sāpīgais Pētera I valdīšanas laiks. Imperators visiem spēkiem cenšas attīstīt tirdznieciskus un politiskus sakarus ar Eiropas valstīm. Tas prasa lielus līdzekļus, tāpēc Pēteris I pavēl jaunajam gvardes virsniekam Ivanam Demarinam doties uz tā laika Sibīrijas galvaspilsētu Toboļsku un ievākt ziņas par turienes zeltu. Tur izmitināti daudzi pēc Poltavas kaujas sagūstītie zviedru virsnieki. Šeit Ivans sastop savu mūža mīlestību – Sibīrijas ģeogrāfa Remezova meitu. Demarins izveido vienību no 200 vietējiem jauniesauktajiem un jaunajiem virsniekiem, kuri ieradušies kopā ar viņu. Vienība dodas tālās Jarkendas zelta meklējumos. Vietējo kņazu ļaunprātīgās sazvērestības dēļ miermīlīgā ekspedīcija kļūst par militāru iebrukumu. I. Demarins un viņa pulks krīt cietsirdīgo un mežonīgo džungaru gūstā. Sākas nežēlīga, nesaudzīga un nevienlīdzīga cīņa par mīlestību, brīvību un dzīvību… Nav, ko saukt palīgā.

Filmā redzēsim ne vien jauno talantu Iļju Malaņinu (“Policists no Rubļovkas”), bet arī jau sen pazīstamo Dmitriju Djuževu (“Brigāde”), Dmitriju Nazarovu (“Virtuve”), Andreju Burkovski (“Virtuve”, “Pēdējais mahikānis”) un burvīgo latvieti Agati Mucenieci.

Vēsturisko piedzīvojumu eposu “Tobola” skatieties kinoteātros no 15. marta.

 

REKLĀMAS RULLIS: