BALTAIS ILKNIS / White Fang

 

REŽISORS: Aleksandrs Espigaress

VALSTIS: Francija, ASV

ŽANRS: animācija, piedzīvojumi

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 25.01.2019

 

ANOTĀCIJA:

Brīnumains animācijas ceļojums uz rakstnieka Džeka Londona uzburto pasauli filmā “Baltais ilknis”

Animators Aleksandrs Espigaress strādājis Holivudas kinoprojektos  “Dzelzs vīrs 3” („Iron Man 3“), „9“, “Jautrās pleznas 2” („Happy Feet 2“) un “Misters Iluminators” (“Mr. Hublot“), kas 2013. gadā saņēma balvu “Oskars” par labāko animācijas īsfilmu, un tagad debitē pilnmetrāžas filmā “Baltais ilknis” (“White Fang“) pēc 1906. gadā publicētā Džeka Londona romāna.

Prestižajā Amerikas Sandansas kinofestivālā šī filma guvusi gan kino cienītāju, gan arī profesionāļu augstāko atzinību. Pēdējie  slavēja neparastu animācijas izteiksmes līdzekļu izmantojumu un ļoti aizkustinošo stāstu, kas izraisa tikai labas emocijas.

Lai panāktu spēcīgu iespaidu, bija nepieciešama vesela grupa izdomas bagātu animācijas profesionāļu, kuri šajā neparastajā stāstā realitāti saplūdināja ar fantāziju. Skatītāji vēro neiedomājamus skatus, ar kādiem nevar dižoties neviens Holivudas projekts.

Šī filma ir stāsts par  indiāņu zemē augošo stipro, gudro, uzticamo un neparasti skaisto pieradināto vilku Balto Ilkni.  Cenzdamies pielāgoties dažādiem dzīves apstākļiem, vilks nonāk pie indiāņa Pelēkā Bebra, kurš aizved viņu uz savu ciemu.

Pelēkā Bebra ciems tikai kādu laiku ir Baltā Ilkņa mājas. Drīz vien dzīvnieku ar viltu pārdod  sīkam cietsirdīgam nelikumīgu suņu cīņu rīkotājam. Baltajam Ilknim arvien nākas cīnīties par dzīvību un ciest cilvēku nežēlības dēļ. Viņu ar varu trenē, lai viņš kļūtu pazīstams suņu cīņās, bet lepnais un cienījamais dzīvnieks apņemas tajās nepiedalīties. Vai Baltais Ilknis spēs atgūt brīvību?

Jau drīzumā – no 25. janvāra kinoteātros būs skatāms neticami aizkustinošais BALTĀ ILKŅA ceļojums, un viņa uzticība cilvēkiem ļaus izjust pašu brīnumaināko piedzīvojumu, tik aizraujošu, kāds vēl nav redzēts.

 

REKLĀMAS RULLIS: