Т-34

 

REŽISORS: Aleksejs Sidorovs („Brigāde“, „Cīņa ar ēnu“)

LOMĀS: Aleksandrs Petrovs (“Gogolis. Sākums”, “Ledus”), Viktors Dobronravovs (“Par ko runā vīrieši?”, “Bēgšana”), Irina Staršenbauma (“Vasara”, “Ledus”), Vincencs Kīfers (“Džeisons Borns”, “Trauksme Kobrai 11 – Lielceļa policija”), Antons Bogdanovs („Reālie puiši“, „Eglītes 3“).

VALSTS: Krievija

VECUMS: 13+

ŽANRS: kara drāma, spriedzes filma

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 18.01.2019

 

ANOTĀCIJA:

Kara drāma „Т-34“ – satriecošs bēgšanas plāns

Viena no labākajiem Krievijas kriminālseriāliem, kulta seriāla “Brigāde” veidotājs Aleksejs Sidorovs piedāvā visambiciozāko projektu visā savā karjerā, kura izmaksas pārsniedz 600 miljonus rubļu, – grāvēju par karu, cieņu, mīlestību un milzīgām brīvības alkām.

Uzņemot filmu, režisors neiztika vienīgi ar lieliskiem krievu aktieriem. Vienu no galvenajām lomām tēloja vācu aktieris Vincencs Kīfers, kurš pazīstams pēc seriāla “Trauksme Kobrai 11 – Lielceļa policija” un filmas “Džeisons Borns”. Kinokritiķi teikuši, ka šī filma no paša pirmā kadra tur skatītājus kā piekaltus pie ekrāna, spriedze nemazinās no sākuma līdz beigām, tās iedarbība ir tikpat spēcīga kā leģendārajai “Ekipāžai”.

Sižeta pamatā ir reāls stāsts, un režisors rūpīgi veidojis filmu ar amerikāņu, krievu un vācu kara ekspertu palīdzību.

1941. gadā pie Volokolamskas pēc sīvām kaujām ar vāciešiem jaunākā leitnanta Ivuškina (Aleksandrs Petrovs) tanks ir iznīcināts, viņš pats kopā ar vienīgo izdzīvojušo tankistu Vasiļenoku (Viktors Dobronravovs) tiek sagūstīts.

Pēc trim gadiem necilvēcīgos apstākļos koncentrācijas nometnē Ivuškins nolemj bēgt. Viņš ņem līdzi grupu ieslodzīto un nometnes tulci,  kura palīdzējusi vienoties diviem lielākajiem naidniekiem – gūsteknim un vācu pulkvedim Klausam Jēgeram (Vincencs Kīfers).  Meitene (Irina Staršenbauma)  mīl drosmīgo ieslodzīto un kļūst par līdzzinātāju  viņa pārdrošā plāna īstenošanā. Lai bēgšana izdotos, tanka komandierim Ivuškinam jāpakļaujas vāciešiem, kuri ieplānojuši nežēlīgu sadursmi ar ieslodzītajiem. Vāciešiem ne prātā nenāca, kādu numuru izstrādās Ivuškins, kuram bija tikai viens nodoms – izglābties no nāves.

Vai Ivuškinam un viņa likteņa biedriem izdosies tikt pie ilgotās brīvības, uzzināsim jau 18. janvārī.

 

REKLĀMAS RULLIS: