MŪŽĪGĀ DZĪVE / Вечная жизнь Александра Христофорова

 

REŽISORS: Jevgeņijs Šeļakins (“Par mīlestību. Tikai pieaugušajiem”, “Piektdiena”)

SCENĀRIJA AUTORS: Jevgeņijs Šeļakins

LOMĀS: Aleksejs Gusjkovs (“Polina”, “Koncerts”, “Slēpies”, “Mīlestība-pārvērtība 3”), Oksana Fandera (“Akmens pauris”, “Trešais variants”), Timofejs Tribuncevs (“Leģenda par Kolovratu”, “Vēlēšanu diena 2”), Romans Kurcins (Роман Курцин (“Es tievēju”, “Bērni uz nomu”) un citi.

ŽANRS: komēdija, drāma

VALSTS: Krievija

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 19.10.2018

 

ANOTĀCIJA:

“Aleksandra Hristoforova mūžīgā dzīve”: ar smaidu par dzīvi un nāvi

Aleksandrs Hristoforovs (Aleksejs Gusjkovs) reiz bijis pazīstams aktieris, visa bijis gana kā profesionālajā, tā arī privātajā dzīvē. Tie laiki sen pagājuši. Tagad Aleksandram netiek labas lomas, tāpēc viņš pelna maizi, vēsturiskā atrakciju parkā tēlodams romiešu leģionāru. Pusaudzis dēls ar viņu nerunā, sieva viņu uzskata par reālu draudu sabiedrībai.  Pēdējo “dāvanu” Aleksandram pasniedz ārsti – viņi paziņo, ka  dzīvot atlicis mēnesis, varbūt vēl mazāk. Vārdu sakot, vāks.

Aleksandrs ir apjucis, sabijies, nervozs, nezina, ko lai iesāk, un meklē mierinājumu psiholoģiskās palīdzības grupā. Bēdubrāļiem cenšas palīdzēt psihoterapeite Margo (Oksana Fandera), kaut gan pati netiek galā ar dusmu lēkmēm.  Notiek brīnums – Aleksandrs iepazīstas ar pievilcīgo sievieti, un liktenis viņam piespēlē necerētu iespēju labot dzīvē pieļautās kļūdas. Atmetis bailes kaut ko zaudēt, Aleksandrs apņemas kardināli mainīt savu dzīvi laikā, kas vēl atlicis.

Filmā ar humoru vēstīts par nopietno, un tā rosina padomāt par svarīgo, par to, ka no kļūdām neizvairīties, un par iespēju tās labot līdz pēdējam elpas vilcienam.  Ir tikai jāuzdrīkstas.

Filmas scenārija autors un režisors Jevgeņijs Šeļakins abus amatus lieliski apvienojis kinodarbos “Par mīlestību. Tikai pieaugušajiem” un “Piektdiena”. Galvenās lomas tēlotājs Aleksejs Gusjkovs pazīstams kino cienītājiem visā pasaulē pēc balvai “Zelta globuss” nominētās filmas “Koncerts”. Arī filmā “Koncerts” viņš tēloja galveno lomu.

 

REKLĀMAS RULLIS: