DŽIMS POGA / Jim Button and Luke the Engine Driver

 

REŽISORS: Denniss Ganzels

LOMĀS: Šērlija Makleina („Apburtais”, „Māsas kurpēs”, „Bērnijs”), Hennings Baums, Solomons Gordons, Annete Frīra, Leighanne Esperanzāte, Uve Ohsenknehts, Riks Kavanians u. c.

VALSTS: Vācija

ŽANRS: fantāzija, piedzīvojumi

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 17.08.2018

 

ANOTĀCIJA:

Elpu aizraujoša bezgalīgas fantāzijas pasaule grāmatas „Džims Poga“ ekranizācijā

Miljoniem cilvēku visā pasaulē zina un tur godā slavenā „Bezgalīgā stāsta“ autora Mihaela Endes grāmatu „Džims Poga un lokomotīves vadītājs Lūks“. Tagad ar vācu un amerikāņui kompānijas gādību iecienītā klasika nonāks uz kinoteātru ekrāniem.

Filmas „Džims Poga” darbība sākas skaistā, Rītdienas zemē – mazā salā, kurā valda karalis Alfonss Bez Piecpadsmit Divpadsmitais. Tur dzīvo lokomotīves vadītājs Lūks un viņa mazais draugs Džims Poga. Sala ir tik niecīga, ka Džimam nākas aizbraukt, jo viņš ir paaudzies. Lokomotīves vadītājs Lūks dodas līdzi. Draugi ar lokomotīvi Emmu brauc uz Mandalu. Viņi nebīstas briesmu un nolemj atbrīvot princesi Li Si. Mazā Džima un mašīnista Lūka ceļš cauri Melnajām klintīm, Krēslas ielejai, caur vārtiem „Nāves rīkle” ved uz Tūkstoš vulkānu zemi. Viņi sastop savādas būtnes – Mandalas imperatora pavāru Pingpongu, šķietamo milzi Turturu, pūķieni Garzobi, puspūķi Nepomuku un trīspadsmit laupītājus.

Piedzīvojumu fantāzijas eposs uzņemts gleznainās vietās – gan Bavārijas kalnos, gan noslēpumainos Dienvidāfrikas apvidos. Filmu rotā ne vien apburoši skati, bet arī to papildinājums – rūpīgi un sirsnīgi izraudzītas lielo atklājumu laika detaļas.

Animēto pūķieni tēlo un ieskaņo Holivudas veterāne Šērlija Makleina. Kinoaktrises karjeras sākums sakrita ar Elvisa Preslija karjeras sākumu. Mūsdienu skatītāji atminas viņu pēc filmām „Apburtais”(2005), „Māsas kurpēs”(2005), „Bērnijs” (2011).

Kopā ar populārās grāmatas un filmas „Džims Poga” varoņiem dodieties fantāzijas pasaules piedzīvojumos no 17. augusta.

 

REKLĀMAS RULLIS: