SAĻUT-7 / Салют-7

 

REŽISORS: Klims Šipenko

LOMĀS: Vladimirs Vdovičenkovs (“Leviatāns”, “Bembis”), Pāvels Derevjanko, Vitālijs Hajevs, (“Ledlauzis”, “Grēks”), Ļubova Aksjonova (“Naktssardze”), Oksana Fandera (“Staļingrada”), Aleksandrs Samoiļenko u.c.

ŽANRS: asa sižeta drāma

VALSTS: Krievija

VECUMS: 12+

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 13.10.2017

 

ANOTĀCIJA:

“Saļut-7” – asa sižeta drāma atklātā kosmosā

Drīz tiks demonstrēta filma “Saļut-7” ar patiesos notikumos balstītu sižetu.

1985. gads. Padomju kosmosa stacija “Saļut-7” bezpilota režīmā atrodas orbītā un piepeši vairs neatbild uz lidojuma vadības centra sūtītajiem signāliem. Tā pazūd no radara ekrāna, lidojuma trajektorija nav prognozējama. 20 tonnu metāla riņķo ap Zemi un drīz var nokrist jebkurā planētas vietā. Katastrofa var notikt kuru katru mirkli…

Lidojumam orbītā tiek gatavota ekspedīcija – ne vien jāatrod stacija, tai jāpieslēdzas, bet arī jāizpēta avārijas iemesls un jānovērš katastrofa. Atbildīgajā misijā dodas divi kosmonauti. Taču nekad vēl neviens nav kosmosa telpā pieslēdzies nevadāmam objektam. Kosmosā nedarbojas gravitācijas likumi, mainās arī cilvēku attiecības. Vai kosmonauti tiks galā ar sarežģīto situāciju? Nav garantijas, ka misija būs sekmīga…

Lidojums uz staciju “Saļut-7″ vēl joprojām tiek uzskatīts par pašu sarežģītāko pasaules kosmonautikas vēsturē. Filmā izmantota īsta kosmosa tehnika – uzbūvēts paviljons ar kosmonautu apmācības centru, kosmosa stacijas “Saļut-7” makets. Kad darbs pabeigts, direktors jokojis, ka tagad vienā mierā dotos kosmosā un manuāli pieslēgtos kosmosa kuģim – zināšanas ir iegūtas.

Krievijas kinozvaigznes V. Vdovičenkovs, P. Derevjanko, V. Hajevs, O. Fandera, L. Aksjonova un citi asa sižeta drāmā в 2D un 3D formātā Latvijas kinoteātros no 13. oktobra.

 

REKLĀMAS RULLIS: