DIŽAIS BALETS / Большой

 

REŽISORS: Valērijs Todorovskis

LOMĀS: Alisa Freindliha (“D’Artaņans un trīs musketieri”), Valentīna Teļičkina (“Burvju portrets”), Aleksandrs Domogarovs („Un – viens!“, „Asa“), Nikolā Lerišs (“Skafandrs un tauriņš”), Margarita Simonova, Jekaterina Samuiļina, Anna Isajeva u.c.

ŽANRS: drāma

VALSTS: Krievija

VECUMS: 12+

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 19.05.2017

 

ANOTĀCIJA:

„Dižais balets“ – filma par sapņiem, skaistumu un baletu

Divas talantīgas desmit gadus vecas meitenes Jūlija un Karina kopš agras bērnības aizrauj baleta maģija. Viņas jau guvušas atzinību provincē un sapņo par profesionālu karjeru un mācībām prestižā galvaspilsētas baleta skolā. Šā ceļa sākumā gaida treniņi vaiga sviedros, stingra diēta, nebeidzami mēģinājumi un izaicinājumi, ko dzīve liek priekšā.

Jaunajām un glītajām meitenēm jāatsakās no plaukstošām romantiskām jūtām, jo ir pilnībā jānododas dejai. Nerimstoša partneru skaudība, nemitīgas intrigas, nežēlīga konkurence un galu galā arī nodevība – tāda ir atzinības un panākumu cena.

Dižais balets ir kā leduskalns, kura virsotne ir elegances un skaistuma etalons, bet zem ūdens slēpjas parastu cilvēku pasaules dramatisma pilnā realitāte.

Ja filmas “Stilīgie” (2008)  režisors veido filmu par dižo baletu un tajā tēlo īstas baleta zvaigznes, var iedomāties, cik augsts būs estētikas līmenis. Slavenā Pjotra Todorovska (“Intermeitene”, 1989) dēls Valērijs Todorovskis, savienojot klasisko mākslu un cilvēcisku drāmu, radījis pēdējo gadu skaistāko filmu par baletu “Dižais balets”.

Galvenās lomas tēlotāju balerīnu Margaritu Simonovu, Lietuvas Nacionālās operas un baleta solisti, Valērijs Todorovskis kastingā izraudzījies no vairāku valstu balerīnām. Savā ziņā Margarita tēlojusi sevi – talantīgā dejotāja no mazas pilsētiņas tagad iekaro skatītāju sirdi uz galvaspilsētu skatuvēm.

Cienījamo skolotāju lomas tēlo slavenās aktrises Alisa Freindliha (“D’Artaņans un trīs musketieri”, “Dienesta romāns”) un Valentīna Teļičkina (“Burvju portrets”).

Mākslas filmu “Dižais balets” skatieties Latvijas kinoteātros no 19. maija.

 

REKLĀMAS RULLIS: