VIKINGS / Викинг

 

REŽISORS: Andrejs Kravčuks

LOMĀS: Daņila Kozlovskis (“Ekipāža”, “Hardcore”, “Statuss: Brīvs”) , Svetlana Hodčenkova (“Klasesbiedrenes”, “Metro”, “Mīlestība lielpilsētā 3”), Vladimirs Jepifancevs (“Viss par vīriešiem”, “Sparta”), Andrejs Smoļakovs (“Zvaigzne”, “Staļingrada”, “Visockis. Paldies, ka dzīvs”), Kirils Pļetņovs (“Eglītes 5”, “Metro”), Aleksandra Bortiča, Aleksandrs Ustjugovs, Igors Petrenko u.c.

ŽANRS: vēsturiska asa sižeta drāma

VALSTS: Krievija

VECUMS: 12+

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 06.01.2017

 

 

ANOTĀCIJA:

Diženas kaujas, tumši valdnieku noslēpumi un mīlestība iespaidīgajā vēsturiskajā eposā „Vikings“

“Naktssardzes” un “Dienassardzes” producenti piedāvā pašu ambiciozāko un dārgāko Krievijas gada projektu – kinoeposu “Vikings”. Režisoram Andrejam Kravčukam jau ir pieredze šādu filmu veidošanā – 2008. gadā tapusi aizraujošā kara drāma “Admirālis” ar reālos notikumos balstītu sižetu un Konstantīnu Habenski galvenajā lomā.

Agrie viduslaiki. Smagu zobenu un tumšu asins likumu laiki. Dzimtu klaniem pieder zemes no Ziemeļjūras līdz Arābijai, no Tālajiem Austrumiem līdz Rietumiem. Pēc Kijevas Krievzemes apvienotāja Svjatoslava nāves vara valstī pieder trīs viņa dēliem – brāļiem Jaropolkam, Oļegam un jaunākajam brālim bastardam Vladimiram. Kņazu Jaropolku apsūdz piepešajā viņa brāļa Oļega nāvē, un pēc likuma izlietās asinis jāatriebj jaunākajam brālim. Vladimirs atsakās no atriebības un atkāpjas uz ziemeļiem, uz Ledusjūru, kur izdzīvo tikai vikingi.

Ne uz ilgu laiku… Lielkņazs Vladimirs atgriežas, lai kāptu tronī. Viņa ceļš ir apvīts intrigām un slacīts kritušo karavīru asinīm. Mīlestība pret precētu sievu kņazam ir liktenīga. Alkas pēc viņas sirds ieved kņazu jūtu un pienākumu labirintā.

Līdz šim vērienīgākā Krievijas vēsturiskā sāga skar laiku, kurā vēl neviens nav tik dziļi ielūkojies un kurš vēl joprojām tīts noslēpumu plīvurā. Kinoeposa scenārijs rakstīts, balstoties viduslaiku vēsturnieka Nestora hronikā, un pārspēj “Troņu spēles”, vizuāli filma nemaz neatpaliek no “Gredzenu pavēlnieka”. Septiņus gadus ilgais filmas uzņemšanas sagatavošanas periods  un 20 miljonu dolāru budžets līdzējis līdz sīkākajām detaļām atainot viduslaikus visā to skaistumā un nežēlībā.

Lielkņazu Vladimiru tēlo talantīgais, vīrišķīgais un harismātiskais Daņila Kozlovskis (“Ekipāža”, “Hardcore”, “Statuss: Brīvs”), kņaza iemīļoto Irinu – burvīgā aktrise Svetlana Hodčenkova (“Klasesbiedrenes”, “Metro”, “Mīlestība lielpilsētā 3”). Filmā lieliski tēlo arī Vladimirs Jepifancevs, Andrejs Smoļakovs un citi.

Vizuāli satriecošais un vērienīgais vēsturiskais asa sižeta eposs “Vikings” visos Latvijas kinoteātros no 6. janvāra.

 

REKLĀMAS RULLIS: