LEDLAUZIS / Ледокол

 

REŽISORS: Nikolajs Homeriki

LOMĀS: Pjotrs Fjodorovs (“Eglītes 2”, “Mammas”, “Staļingrada”), Sergejs Puskepaliss (“Metro”, “Kauja par Sevastopoli”), Anna Mihalkova (“Debesu sods”), Olga Filimonova, Aleksandrs Jacenko, Aleksandrs Pals, Vitālijs Hajevs u.c.

ŽANRS: katastrofu filma

VALSTS: Krievija

VECUMS: 12+

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 28.10.2016

 

ANOTĀCIJA:

Ledū ieslodzīto drāma katastrofu filmā “Ledlauzis”

Jau drīz Latvijas kinoteātros būs skatāma iespaidīgā katastrofu filma “Ledlauzis”! Negaidīta sadursme ar aisbergu, pastāvīga spriedze un nenovēršamas nelaimes priekšnojauta – tas viss atgādina “Titānika” stāstu.

Filmas pamatā ir reāli notikumi, un scenāriju rakstījis Aleksejs Oņiščenko – “Ekipāžas” scenārija autors. 1985. gadā Krievijas ledlauzis “Mihails Gromovs” dodas polārajā ekspedīcijā uz Antarktīdu. Uz kuģa rodas konflikti, tomēr apkalpe sekmīgi pilda savus pienākumus, līdz top zināms, ka tieši virsū peld aisbergs. Lai izvairītos no sadursmes, kuģim jāapbrauc tam apkārt. Manevrējot starp milzu blāķiem, kuģis nonāk ledus gūstā.

Bezgala ilgus četrus mēnešus kuģis ar apkalpi dreifē Antarktīdas piekrastes tuvumā, cenšoties rast izeju no grūtās situācijas. Izsīkst pārtikas, dzeramā ūdens un degvielas rezerves, ar katru stundu kūst cerība izglābties. Ledus gūstā nokļuvušā kuģa vadībai jāuzņemas milzīga atbildība un jāpieņem sarežģīts lēmums…

Katastrofu filma “Ledlauzis” kinoteātros tiks demonstrēta no 4. novembra. Galvenajās lomās Sergejs Puskepaliss un “Mammu” un “Eglīšu 2” zvaigzne Pjotrs Fjodorovs.

 

REKLĀMAS RULLIS: