ĢĒNIJI / Genius

 

REŽISORS: Maikls Grendidžs

LOMĀS: Džūda Lovs (“Anna Kareņina”, Šerloks Holmss”, “Aviators”), Kolins Fērts (“Dorians Grejs”, “Mamma Mia!”, “Bridžitas Džounsas dienasgrāmata”), Nikola Kidmena (“Austrālija”, “Stundas”, “Mulēnrūža”, „Acis plaši aizvērtas”), Lora Linnija („Piektā vara“, „Tāda ir mīlestība“, „Trūmena šovs“), Gajs Pīrss („Nodevējs“, „Memento“) u.c.

ŽANRS: biogrāfiska drāma

VALSTS: ASV

 

 

PIRMIZRĀDE: 08.07.2016

 

 

ANOTĀCIJA:

Draudzība ir ģēnija cienīga. Kas atliek sievietei?

Aizraujošās un iedvesmojošās biogrāfiskās drāmas “Ģēniji” (“Genius”) pamatā ir 1978. gadā publicētā A. Skota Berga grāmata “Makss Pērkinss: Ģēnija redaktors” (“Max Perkins: Editor of Genius”) – stāsts par cilvēkiem, kuru dzīve ir neparasti spilgta un kuri prasmēs, idejās un darbībā ir pārāki par saviem laikabiedriem. Sabiedrība viņus sauc par ģēnijiem, taču parasti neizprot, apkārtējie nereti viņus neatbalsta. “Viņi sauc jūs par ģēniju –  lai Dievs jum s palīdz,” redaktors Makss Pērkinss (Kolins Fērts) noslēpumaini brīdina jauno rakstnieku Tomasu Vulfu (Džūda Lovs), kuram lemts kļūt par vienu no pašiem slavenākajiem amerikāņu XX gadsimta zudušās paaudzes romānistiem.

Toms Vulfs ierodas Ņujorkas izdevniecībā “Scribner”, lai piedāvātu savas grāmatas manuskriptu  pazīstamajam un talantīgajam redaktoram Maksam Pērkinsam. Neatlaidīgais, darbīgais jaunu talantu atklājējs M. Pērkinss ir pazīstams visā Amerikā – viņš cēlis gaismā Ernesta Hemingveja un Frensisa Skota Ficdžeralda darbus. Vitālie, poētiskie Vulfa teksti gāžas kā lavīna, un piecu tūkstošu lappušu grāmatas saīsināšana ir pa plecam nudien ģeniālam redaktoram. Pieticīgā, puritāniskā Pērkinsa un atklātā, spilgtā, pļāpīgā brīnumbērna Vulfa profesionālais duets pārtop atšķirīga temperamenta personību sadarbībā un nešķiramā “tēva un dēļa” draudzībā. Otrajā plānā ir jāpaliek sievietēm –  Maksa sievai Luīzei (Lora Linnija) un piecām meitām, Tomasa sirdsdāmai un mecenātei Alīnai Bernsteinai (Nikola Kidmena). Bernsteinas kundze Vulfa dēļ ziedojusi ģimeni, taču jūt, ka zaudēs mīļoto…

“Ģēniji” ar Džūdu Lo, Nikolu Kidmenu, Kolinu Fērtu domāts labu mākslas filmu cienītājiem, tiem, kuri ilgojas pēc stipriem kinovaroņiem, pēc XX gadsimta pirmās trešdaļas klasiskā laikmeta un… pēc iecienītajiem aktieriem.

 

REKLĀMAS RULLIS: