APBURTĀS PRINCESES LĀSTS / The Curse of Sleeping Beauty

 

REŽISORS: Perijs Teo (“Drakula: Tumsas princis”)

LOMĀS: Ītans Peks (“Ēdene”, “Burvja māceklis”, “Spēles peklē”), India Aislija (“Pūķis”, “Tumsas pasaule 4”, seriāls “Amerikāņu pusaudžu slepenā dzīve”), Natālija Hola (“Septiņu gadu aizkavēšanās”), Brūss Deivisons (seriāls “Karaliste”, “X cilvēki”, “No pelniem”) u.c.

ŽANRS: fantāzija, trilleris, mistika

VALSTS: ASV

VECUMS: 12+

 

PIRMIZRĀDE: 24.06.2016

 

ANOTĀCIJA:

Mantojums un negaidīts mistisks uzdevums  “Apburtās princeses lāstā”

 

Sākumā sižets liek mums iegrimt skaistā fantāzijas filmas pasakā. Pēc klasikas labi zināmā Apburtā princese dus pasaku mežā, gaidot, ka viņu atdzīvinās patiesas mīlas skūpsts. Taču tikai pirmajās minūtēs viss ir pasakaini…

Tomass Kaizers (Ītans Peks) saņem mantojumā dzimtas muižu, kas piederējusi viņa ģimenei no paaudzes paaudzē. Vēlāk jauneklis apjauš, ka kopā ar namu ir mantojis senu lāstu, kas tam uzlikts jau krusta karu laikos. Tomasam jāiejūtas “glabātāja” lomā — viņš nedrīkst ļaunos spēkus izlaist no muižas. Vietējais nekustamo īpašumu aģents un garīdznieks viņam palīdzēs atminēt nama mīklu un uzmodināt daiļo Braieru Rozu (India Aislija) – baisā vietā  ieslodzīto Apburto princesi, kuru Tomass redzējis sapņos.

Krāšņā pasaule, kurā Apburtā princese ieslodzīta, šķiet, pastāv tikai Tomasa vīzijās. Varonim jānokāpj pazemē, lai tiktu skaidrībā par visu. Vīzijas kļūst aizvien skaidrākas un skaidrākas, Tomass pazemē saskaras ar daudzām tumšām pārdabiskām būtnēm un neparedzētiem mistiskiem šķēršļiem, kuri neļauj doties tālāk.

“Apburtās princeses lāstā” atklājas vairāki šīs tumšās fantāzijas slāņi, un katrs tajā radīs ko pievilcīgu. Kinorežisors Perijs Teo apvienojis leģendas un romantiskas kostīmfilmas elementus savā 2013. gada filmā “Drakula: Tumsas princis”  („Dracula: The Dark Prince“). Žanru mikslis rada šādu gaisotni arī šoreiz.

Drūmā, aizraujošā, vizuāli tīkamā mistiskā filma “Apburtās princeses lāsts” Latvijas kinoteātros būs skatāma no 24. jūnija.

 

REKLĀMAS RULLIS: