KURJERS: PILNA JAUDA / The Transporter Refueled

 

REŽISORS: Kamils Delamars

SCENĀRIJA AUTORS: Liks Besons

LOMĀS: Eds Skreins („Troņu spēle”), Loana Šabanola („Zem žigolo maskas”), Rejs Stīvensons („Tors: Tumsas karaļvalsts”) un citi.

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 2015.09.11

 

ANOTĀCIJA:

Ar jaunajām tehnoloģijām piesātinātais “Kurjers: Pilna jauda” atsakās bremzēt

Žanra cienītāju ovācijas izpelnījies piedzīvojumu grāvējs atkal klāt. „Kurjerā: Pilna jauda” („The Transporter Refueled“) jaunu elpu gūst visi triloģijas “Kurjers” elementi – cīņas skati, humors un, protams, efektīga braukšana.  Rūc jauni automobiļi, un lietā tiek liktas spožas, Džeimsa Bonda cienīgas tehnoloģijas.

Frenks Mārtins, bijušais Amerikas armijas speciālās vienības kareivis un superbraucējs, spēj it visur piegādāt it visu. Viņa slepenie pārvadāšanas pakalpojumi maksā ļoti dārgi, tos izmanto tikai noziedzīgās pasaules varenie. Frenks ievēro trīs vienkāršus noteikumus: nemaini līguma nosacījumus, nemini vārdus, never vaļā bagāžu.  Taču nav tādu noteikumu, kurus apstākļi nespētu mainīt.

Tēvs apciemo Frenku Francijas dienvidos, bet nevainojama nedēļas nogale ģimenes lokā izvēršas spriedzē un notikumā ar pakaļdzīšanos. Neatvairāmā blondīne Anna un trīs viņas kompanjones Frenku pret paša gribu ievelk grandiozā bankas aplaupīšanā. Slidenajā pasākumā iesaistīts arī vietējās krievu mafijas krusttēvs un vairāki noziedznieku grupējumi, kas nodarbojas ar cilvēku tirdzniecību.  Plāns draud izgāzties, Frenks un viņa tēvs aci pret aco sastop nāvi.  Lai izkļūtu no bezcerīgās situācijas un glābtu tēvu, kas nav neko nodarījis, kurjers ieslēdz augšējo pārvadu un pārsniedz ne vien atļauto, bet arī prātam aptveramo  ātrumu.

Ilgi gaidītais “Kurjers: Pilna jauda” var dižoties ar to, ka savu ieguldījumu tajā devuši “Lūsijas” un „Nolaupītās” veidotāji, scenāriju rakstījis talantīgais Liks Besons. Filmā mirdz jauna, perspektīva un harismātiska zvaigzne – galvenās lomas tēlotājs Eds Skreins, kas pazīstams pēc “Troņa spēlēm”. Šoruden visstilīgākais autosacīkšu grāvējs aicina virpuļviesuļa ātrumā izbraukt lieliskos Francijas Rivjēras ceļus.

 

REKLĀMAS RULLIS: