SVEŠĀ ZEME / Strangerland

 

REŽISORS: Kima Faranta

ŽANRS: drāma

VALSTS: Austrālija

LOMĀS: Nikola Kidmena (“Stundas”, “Mulēnrūža”) Fainss (Hērakls”, “Iemīlējies Šekspīrs”), Hjūgo Vīvings (“Hobits  (“Hobits: Piecu armiju kauja”, “Matrica”) un citi.

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 17.07.2015

 

 

ANOTĀCIJA:

Drāma “Svešā zeme” ieraus tuksneša bezgalīgajos plašumos pazudušo meklējumos

“Svešā zeme” („Strangerland“) ir filma tiem, kurus neinteresē primitīvs kino. Tuksnesis, ielauzies varoņu iekšējā pasaulē, spēj vai nu nonāvēt, vai arī atmodināt viņu dvēseles spēku. Nelaime piepeši pārsteidz filmas varoņus, taču, lai notiktu kas notikdams, viņiem ir jāsaglabā savstarpēja saikne, viņi nedrīkst zaudēt cerību.  Tikai tas līdzēs atminēt tuksnesī pazudušo bērnu noslēpumu.

Pārkeru ģimene – Ketrina (Nikola Kidmena), Metjū (Džozefs Fainss) un viņu pusauga bērni pārceļas uz nomaļu Austrālijas tuksneša pilsētiņu. Jaunie iedzīvotāji nesteidzas sadraudzēties ar kaimiņiem un dzīvo vienkārši, klusi un nošķirti.

Ģimeni satriec negaidīta traģēdija – kamēr pilsētiņa gatavojas smilšu vētrai, Pārkeru bērni noslēpumaini pazūd no mājām. Satrauktie vecāki vēršas policijā.  Pēc norīkotā izmeklētāja ierosinājuma meklējumos iesaistās vietējā kopiena. Pilsētnieki sākumā aktīvi piedāvā palīdzību, bet mīklainu baumu iespaidā sāk ar aizdomām raudzīties uz jaunajiem iedzīvotājiem.   Kļuvuši par atstumtajiem, Ketrina un Metjū pēdējiem spēkiem cenšas atrast savus bērnus, lūdz Dievu atstāt viņus dzīvus.

Prestižā Sandensas festivāla kritiķi atzinuši  “Svešo zemi” par spēcīgu un emocionālu drāmu. Balvas “Oskars” ieguvēja Nikola Kidmena šai filmā dāvājusi skatītājiem vēl vienu neaizmirstamu tēlu.  Filmu rotā arī vienmēr spilgtais austrāliešu aktieris Hjūgo Vīvings un anglis Džozefs Fainss, kas nesen atgriezies kino. Mūsu kinoteātros “Svešo zemi” demonstrēs no 17. jūlija.

 

REKLĀMAS RULLIS: