STULBS UN VĒL STULBĀKS 2 / Dumb and Dumber To

 

REŽIJA: Bobijs Farelli, Pīters Farelli („Stulbs un vēl stulbāks“, „Šis un tas par Mēriju“, „Es, es pats un Airīna“)

SCENĀRIJS: Šons Anderss („Milleru ģimenīte“, „Popera kunga pingvīni“), Bobijs Farelli, Pīters Farelli

ŽANRS: komēdija

VALSTS: ASV

LOMĀS: Džims Kerijs („Stulbs un vēl stulbāks“, „Maska“, „Melis, melis“, „Trūmena šovs“, „Ziemassvētku dziesma“), Džefs Denjelss („Stulbs un vēl stulbāks“, „101 dalmācietis“), Lorija Holdena („Staigājošie miroņi“, „Migla“), Andžela Kereča („Būsim policisti“, „Pēdējā vecpuišu ballīte Vegasā“) un citi.

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 30.01.2015

 

ANOTĀCIJA:

Leģendārais stulbais un vēl stulbākais atgriežas kino brāļu Farelli filmā

Divdesmit gadu pēc leģendārās komēdijas „Stulbs un vēl stulbāks“ tās varoņi atgriežas! Sen nevienā filmā neredzētais Džims Kerijs un viņa kolēģis Džefs Denjelss atkal tēlo ne pārāk gudros, ne pārāk smalkos un pavisam neintelektuālos tipus Loidu un Hariju.

Filmas „Stulbs un vēl stulbāks 2“ („Dumb and dumber to“) darbība risinās mūsdienās. Divdesmit gadu laikā Loida un Harija dzīvē notikušas pārmaiņas. Loids gadiem izlicies par psihiski slimu, cietpauris Harijs bijis sajūsmā par drauga āzēšanos, un viņi ar divkāršu sparu metušies jaunās aušībās.

Draugi dodas Harija meitas meklējumos. Nolaidīgais tētis tikai tagad uzzina, ka viņam ir meita. Harijam un Loidam ir pamatots iemesls uzmeklēt pazudušo mantinieci (nē, Harijā nav modušās tēva jūtas). Ieraudzījis meitenes fotogrāfiju, Loids tūlīt iemīlas, turklāt viņiem steidzami vajadzīga niere pārstādīšanai. Tas ir vērā ņemams pamats vēl vienam neprātīgam ceļojumam.

Brāļi Farelli, kas ir arī pirmās komēdijas režisori, filmā „Stulbs un vēl stulbāks 2“, odā muļķībai, iekļāvuši atmiņas par Loida un Harija dižajiem pagātnes piedzīvojumiem. Atceraties aklo zēnu? Viņš spēja līdz asarām aizkustināt kuru katru, tikai ne Loidu, kas pārdeva viņam beigtu papagaili. Atceraties automobili suni, stulbās frizūras, oranžo un zilo kostīmu un precīzo Loida rokas kustību, kad viņš iesmidzināja mutē atsvaidzinātāju pirms flirta ar sievietēm? Atkal būs redzami divu kulta pamuļķu ikdienas sīkumi, taču tikai tādēļ, lai modinātu jaukas atmiņas. Pēc 20 gadiem Loids un Harijs kļuvuši par nobriedušiem mūsdienu vīriešiem, bet no dabas dotās muļķības tā arī nav tikuši vaļā. Nepavisam.

Cilvēka intelekts radījis neskaitāmus kultūras šedevrus, Homo sapiens staigājis pa Mēnesi, izgudrojis saspraudi un konstruējis jaudīgu daļiņu paātrinātāju. Mēdz uzskatīt, ka parasts cilvēks izmanto tikai 10 procentus smadzeņu iespēju. Iedomājieties, ko viņš sastrādātu, ja darbinātu tikai vienu procentu prāta spēju. Jau pavisam drīz varēsim pārliecināties par to, cik gudri mēs esam. Filmu demonstrēs kinoteātros no 30. janvāra.

 

REKLĀMAS RULLIS: