STOUNHĒRSTAS TRAKONAMS / Stonehearst Asylum

 

REŽISORS: Breds Andersons („Mašīnists”, „Transsibīrijas ekspresis”)

SCENĀRIJS: Džo Gandžemi (scenārija autors), Edgars Alans Po (stāsta autors)

LOMĀS: Keita Bekinseila („Atcerēties visu”, „Baltā tumsa”, „Aviators”, „Pērlhārbora”), Džims Stērdžess („Mākoņu atlants”), Maikls Keins („Rūdītie nelieši”, „Tumšais bruņinieks atgriežas”, „Pirmsākums”), Bens Kingslijs („Endera spēle”, „Slēgtā sala”, „Hugo”) u.c.

ŽANRS: mistisks trilleris

VALSTS: ASV

 

PIRMIZRĀDE LATVIJĀ: 07.11.2014

 

ANOTĀCIJA:

Mistiskais trilleris „Stounhērstas trakonams” dzēsīs robežu starp saprātu un trakumu

Mistiskā trillera „Stounhērstas trakonams” veidotāji aicina ielūkoties visbaisākajos XIX gadsimta dzīves nostūros. Filma uzņemta pēc tumšu un šaušalīgu stāstu meistara Edgara Alana Po darba motīviem.

Psihiatriskajā slimnīcā drūmu un aukstu kalnu ielokā ierodas Hārvarda medicīnas skolas abiturients Edvards Ņūgeits (Džims Stērdžess, kas pazīstams pēc filmām „Mākoņu atlants”, „21”, „Viena diena”). Jauneklis ir gatavs likt lietā iegūtās zināšanas. Viņu sagaida iestādes vadītājs – profesors Sailass Lems (Bens Kingslijs). Apskatot slimnīcu, jaunais cilvēks iepazīstas ar vienu no pacientēm – Elīzu Greivsu (Keita Bekinseila). Skaistā meitene ar vārīgo dvēseli ieinteresē topošo ārstu, taču izvairās no saskares ar viņu.

Ar laiku kļūst skaidrs, ka ne tikai trakonama pacienti ir mīklaini. Kādudien Edvards apmaldās milzīgajā namā un nokļūst pagrabā, par kura esamību viņam iepriekš nebija ne jausmas. Tas, kas tur apslēpts, uz visiem laikiem mainīs gan jaunā ārsta, gan pārējo psihiatriskās slimnīcas iemītnieku likteni.

Režisors Breds Andersons („Mašīnists”, „Transsibīrijas ekspresis”) radījis vairākas filmas par izmaiņām cilvēka saprātā. Viņš lieliski prot atainot slimas psihes murgu pasauli. Šoreiz režisors pēta garīgi slimos. Ar lielisku aktieru palīdzību tas izdodas ļoti ticami. Filmā tēlo balvas „Oskars” laureāti Bens Kingslijs un Maikls Keins. Viena no galvenajām lomām nav biedējusi Keitu Bekinseilu – britu aktrisi ar neaizmirstamu smaidu, ko pazīstam pēc filmām „Aviators” un „Pērlhārbora”.

 

REKLĀMAS RULLIS: