KAUKĀZA GŪSTEKNE / Кавказская пленница!

 

Režisors:Maksims Voronkovs

Žanrs:piedzīvojumu komēdija

Valsts:Krievija, 2014

Lomās:Nastja Zadorožnaja („Mīlestība lielpilsētā 3“), Dmitrijs Šarakoiss („Jaunā Zeme“), Genādijs Hazanovs („Olimpiskais ciemats“), Ararats Keščjans („Aukles“), Semjons Strugačovs („Nacionālās makšķerēšanas īpatnības“), Sergejs Stepančenko („Ķertie“), Nikolajs Dobriņins („Peretopas kruķi“), Mihails Jefremovs („Diversants“), Mihails Tarabukins („Virtuve Parīzē“) un citi.

Pirmizrāde Latvijā:29.08.2014

 

Anotācija:

„Kaukāza gūstekne“ – vēsture atkārtojas!

Gandrīz piecdesmit gadu sens notikums atkārtojas! Filmā „Kaukāza gūstekne” Šurika kulta godā celtie piedzīvojumi pārnesti mūsdienās – tie būs moderni un vēl jautrāki. Ar laiku daudz kas mainījies, bet pārvērtības nav skārušas pašu galveno – mīlestību, draudzību, šņabi, šašliku un sirdi plosošas dziesmas.

Žurnālists Šuriks ierodas Kaukāzā, lai veidotu reportāžu par dabas skaistumu un vietējām tradīcijām, un nokļūst Gorskā – pilsētas mēra Georgija Gadžijeviča Saahova valstībā. Sekojot modei, ko ieviesis gubernators, viņš nolēmis precēt jauno skaisto sportisti un ekstrēmu nodarbju cienītāju Ņinu, kas ļoti patīk Šurikam. Saahovs un viņa rokaspuiši izmanto lempīgo žurnālistu un nolaupa Ņinu. Sapratis, ka ir iznests cauri, Šuriks metas glābt iemīļoto.

„Kaukāza gūsteknes” autoriem izdevies sameklēt leģendārās filmas aktieru dubultniekus, un skatītājiem būs jāraud ne vien aiz smiekliem, bet arī aiz nostalģijas. Briļļaino Šuriku – tikpat labestīgu un naivu kā priekšgājējs – tēlo viņam apbrīnojami līdzīgais Dmitrijs Šarakoiss, kura rīcībā ir daudz sarežģītāka tehnika. Ņina ir ne vien sportiste, alpīniste un aspirante, bet arī ekstrēmo sporta veidu cienītāja. Šī loma tikusi valdzinošajai aktrisei no filmas „Mīlestība lielpilsētā” Nastjai Zadorožnajai.

Paveco līgavaini ar gruzīnu akcentu „Kaukāza gūsteknē” tēlo viens no Krievijas labākajiem komiķiem Genādijs Hazanovs. Bandītus – līgavas nolaupītājus – tikpat spilgti kā pirmajā filmā tēlo leģendārās trijotnes Jurija Ņikuļina, Georgija Vicina un Jevgēņija Morgunova dubultnieki.

 

Reklāmas rullis: