ĀTRVILCIENS MASKAVA–KRIEVIJA / Скорый «Москва – Россия»

 

Režisors:Igors Vološins

Žanrs:Piedzīvojumu komēdija

Valsts:Krievija

Lomās:Sergejs Svetlakovs („Egles”, „Rūgts”, „Džungļi”), Margarita Ļevijeva („Linkolns advokātam”, „Brunču mednieks”, „Neredzamais”), Ingeborga Dapkūnaite („Dieva tiesa”, „Septiņi gadi Tibetā”, „Intermeitene”), Pāvels Derevjanko („Rževskis pret Napoleonu”), Maikls Medsens („Nogalināt Billu”) u.c.

Pirmizrāde Latvijā:25.04.2014

 

Anotācija:

„ĀTRVILCIENS MASKAVA–KRIEVIJA” visgarākajā dzelzceļa maršrutā, meklējot kadrus, ko noskatītos miljons cilvēku

Internets sniedz bezgalīgas iespējas kļūt populāram. Par to nešaubās arī slavaskārais emuārrakstītājs  Sergejs (aktieris Sergejs Svetlakovs). Viņš sapņo uzņemt video, kas internetā tiktu skatīts miljonu reižu. Kamera vienmēr ir pa rokai. Jaunekļa zvaigžņu stunda pienāks tad, kad viņš atradīs vietu, kur redzams miljonu vērts skats.

Tādus kadrus Sergejs cer nolūkot vairāk nekā 9000 kilometru garajā dzelzceļa maršrutā Maskava–Vladivostoka. Ne jau katram pietiktu dūšas nedēļu pavadīt vilcienā kopā ar vietējiem tūristiem, taču Sergejs ar to neaprobežojas. Lai nebūtu, ko zaudēt, viņš, likdams ķīlā visu savu mantu, apgalvo, ka, ieradies Āzijā, noglāstīs Amūras tīģeri un nofotografēsies kopā ar to.

Sergejs nav īpaši tālredzīgs, tomēr apzinās, ka vilciens nav tikai transporta līdzeklis, tajā kūsā daudz īstāka dzīve nekā internetā. Neviens nezina, kāds ceļabiedrs gadīsies. Ceļojuma sākumā Sergejs sastop amerikānieti Milu (pareizāk sakot, uzkrīt viņai virsū no augšējās guļasvietas), īstu krievu izcelsmes Holivudas zvaigzni (aktrise Margarita Ļevijeva). Viņa brauc uz Vladivostoku, lai piedalītos filmā par Otrā pasaules kara lidotājiem. Maskavā viņa lidojusi kopā ar kara veterānu, tagadējo pilotāžas instruktoru, un iedzīvojusies nepārvaramās bailēs no lidojumiem.

Ceļojot pa Krieviju, pasažieriem gadās ne tikai prieki, bēdas un piedzīvojumi, jāsastop arī ne gluži intelektuāli, ne gluži mūsdienīgi ceļabiedri ne gluži skaidrā prātā. Filmas veidotāji lieliski atainojuši gaisotni vilcienā leģendārajā dzelzceļa maršrutā un parādījuši, kas gaida izklaidīgu pasažieri, ja viņš atpaliek no vilciena un attopas neprognozējamās Krievijas bezgalīgajos plašumos.

Komēdijā „Ātrvilciens Maskava–Krievija” piedalās īstas Holivudas slavenības, tāpēc jo krasāks šķiet kontrasts starp Krievijas ikdienu un Rietumu pasaules lutekļiem. Pēc šīs filmas jau tā populārajā maršrutā vēl vairāk piedzīvojumu meklētāju no visas pasaules ceļos ar videokameru.

 

Reklāmas rullis: