PĒDĒJĀS DIENAS UZ MARSA / Last Days on Mars, The

 

Režisors:Rūrī Robinsons

Žanrs:fantastika, šausmu filma

Valsts:Lielbritānija

Aktieri:Līvs Šreibers („X cilvēki: Sākums. Vilknadzis”, „Movie 43”), Romola Garai („Viena diena”), Eliass Koteass („Neticamais stāsts par Bendžaminu Batonu”, „Slēgtā sala”), Olivija Viljamsa („Anna Kareņina”, „Hanna”)

Pirmizrāde:2013.11.01

 

Anotācija:

„Pēdējās dienas uz Marsa” – vai zombiji no sarkanās planētas var atkļūt pie mums?

Marsa kolonizācijas projekti kosmosa entuziastos saceļ adrenalīna vētras, taču arī kinematogrāfisti nesnauž. Jo, kamēr īsti kolonisti ar visiem iespējamajiem līdzekļiem nav izpētījuši Marsu, tas ir un paliek biedējošs un noslēpumains.

Arvien vairāk zombiju vīrusu no slepenām laboratorijām izplatās kino, un filmā „Pēdējās dienas uz Marsa” šīs briesmas draud uz Marsa. Fantastiskā šausmu filma ar spraigo sižetu liek iegrimt nemierīgā, staignā miegā un Marsa bezgaisa telpu piepilda ar stindzinošām drausmām.

Astoņi astronauti beidz Marsa pētījumus. 20 stundas pirms sešus mēnešus ilgušās misijas sekmīga noslēguma viens no zinātniekiem atrod ko pārsteidzošu. Taču unikālais organisms zibenīgi inficē daudzus apkalpes locekļus, un pat drīzā aizlidošana no planētas nesola glābiņu. Astronautiem ne vien jāglābj sava dzīvība, bet arī jāpasargā Zeme no briesmīgā vīrusa.

Režisors Rūrī Robinsons savulaik nominēts „Oskaram” par animācijas filmu un tagad ekranizējis stāstu, kas uzrakstīts pirms četrdesmit gadiem. Savādi, ka producenti bija palaiduši garām tik gardu kumosu fantastikas literatūrā. Stāsta izcilība, iespaidīgums un baisais saturs rosinājis scenāristus nopūst no grāmatas biezo putekļu kārtu un ļaut tam atdzimt drūmā fantastikas trillerī.

Filma ilgst mazliet vairāk nekā pusotru stundu un ir demonstrēta Kannu kinofestivālā. Tā ir piesātināta ar spriedzi un bezizejas izjūtu, ko pastiprina naidīgie dzīves apstākļi, izolētā vide un tuvojošās vētras gaidas. „Pēdējās dienas uz Marsa” kritiķi salīdzina ar leģendārajām filmām no sērijas par atnācējiem, bet šoreiz darbība risinās daudz tuvāk mums un ienaidnieks ir apveltīts ar cilvēka intelektu.

 

 

Filmas reklāma: