Šausmu filma “Iesvētīšana” atklāj klostera tumšos noslēpumus

Stindzinošais šausmu trilleris “Iesvētīšana” ekrānos no 17. februāra. Ar reliģiskiem lāstiem pilnās filmas galvenajā lomā ir “Bada spēļu” Džena Melouna un Denijs Hjūstons no Martina Skorsēzes “Aviatora”, Alfonso Kuarona “Cilvēces bērna” un Alehandro Injaritu “21 grama”.

Greisa (Džena Melouna) dodas uz nomaļo Svētā Pestītāja klosteri, kas atrodas Skotijas kalnos. Jauno ārsti satricina negaidīta un noslēpumaina viņas brāļa priestera nāve. Labi pazīstot savu brāli, Greisa ir pārliecināta, ka notikušais nav pašnāvība. Atsakoties ticēt šim stāstām par brāļa nāvi, meitene ar garīgā tēva Romero palīdzību (Denijs Hjūstons) cenšas izzināt notikuma noslēpumainos apstākļus. Patiesības meklējumu laikā Greisa uzzina, ka gadsimtu vecā Skotijas klostera sienas slēpj asiņainus noslēpumus, ko kāds ļoti cītīgi sargā.

Lai arī kā viņa meklētu vainīgos, Greisa nonāk jaunu, nepatīkamu un savādu zīmju priekšā. Klostera aukstajos mūros viņa jūtas kā ķīlniece, un dēmoni, kas slēpjas ēnās, neļauj viņai izbēgt. Viņa pēta klostera kapu pieminekļus, tuvējās klintis un vējainās pludmales un redz baisas vīzijas. Noslēpumainā vieta atmodina bērnības atmiņas par tēva plānu sodīt visu ģimeni nelabā, kas iemiesojies Greisā, dēļ. Kad sāk atklāties Greisas patiesā daba un brāļa nāves apstākļi, klosteris apvienojas, lai cīnītos pret draudīgo patiesību…

Filma ir spokaina un ne tikai svēto asinīm notraipīta. “Iesvētīšana” patiks visiem, kam pie sirds iet tādas kulta filmas kā “Eksorcisms”, “Rozmarijas bērns” un citas.