KOMPROMĀTS – patiess, spēcīgs, emocionāls un šokējošs stāsts

Aizraujošā drāma ar reālos notikumos balstītu sižetu ‘Kompromāts” kinoteātros no 30. septembra.  Augstas klases režija, Oleksija Gorbunova, Mihaila Gorevoja un burvīgās poļu aktrises Joannas Kuligas (“Aukstais karš”) lieliskā spēle apburs visus nopietna un kvalitatīva kino cienītājus. Galveno lomu režisors uzticējis Žilam Lelušam – vienam no pašiem izcilākajiem mūsdienu franču aktieriem.

Norīkots vadīt franču aljansi Sibīrijā, diplomāts Matjē (Žils Lelušs) tūdaļ sāk pildīt jaunos pienākumus. Profesijas maiņa ļaus viņam atrisināt ģimenes problēmas un saglabāt laulību. Diemžēl sagrūst visi plāni, mērķi un sapņi.  Pārstāvot Francijas intereses un kultūru tālajā Sibīrijā, godīgajam un apzinīgajam Matjē nav ne jausmas, ka, iepazīstinājis vietējos iedzīvotājus ar franču mākslu un nodejojis liktenīgo deju ar burvīgu meiteni, viņš nonāks nežēlīgā Krievijas Drošības dienesta redzes lokā.

Matjē apsūdz četrus gadus vecās meitas izvarošanā un apcietina paša mājās Irkutskā. Pamazām noskaidrojas, ka viņš kļuvis par FDD un vietējo oligarhu kompromisa upuri. Brīdināts, ka šā vai tā tiks atzīts par vainīgu un ieslodzīts cietumā, lai gan apsūdzība ir safabricēta, izmeklēšanas izolatorā Matjē cieš pazemojumus.

Nekādas aizstāvības, Francijas varas iestādes ir bezspēcīgas… Viņam jāizlemj – nomaļajā Krievijas kaktā gaidīt tiesu vai izmantot iespēju bēgt, riskējot ar nošaušanu. Tiklīdz pieņemts lēmums bēgt, atkāpšanās ceļa vairs nav. Viņš kļūst par visvairāk meklēto starptautisko noziedznieku. Sākas cīņa par dzīvību – viņš viens pats stājas pretī  līdz zobiem apbruņotajiem FDD un starptautiskās kriminālizmeklēšanas darbiniekiem. Bēglis Matjē var paļauties tikai uz veiksmi, izveicību un noslēpumaino svešinieci, kura, riskējot ar dzīvību, palīdz viņam visgrūtākajos brīžos. Starp neparastajām personībām rodas īpaša saikne.

Emocionāli spēcīgā filma, salauztie likteņi nevienu neatstās vienaldzīgu. Dramatisku notikumu, kaisles, mīlestības sarežģījumu, draudzības, pašuzupurēšanās un apņēmības pilnā filma kinoteātros no 30. septembra.