Animācijas filma „Pūķa jātnieks“ – brīnumu stāsts, no kura negribas atvadīties

Miljoniem bērnu sajūsminājušais vācu rakstnieces Kornēlijas Funkes stāsts par pūķu brīnumu zemi tagad arī kino. No 14. janvāra animācijas filma „Pūķa jātnieks“ aizvedīs skatītājus uz fantāzijas un piedzīvojumu  pasauli, kurā gribēsies palikt.

Kornēlija Funke ir īpaša bērnu grāmatu autore. Viņas grāmatas ir pilnas ne vien ar fantāziju, labestību un skaistumu, bet arī ar vērtībām, kuras nemainās, laikam ritot. Grāmatas „Pūķa jātnieks“ ekranizācija aizvilinās visu ģimeni uz brīnumu pasauli, liks noticēt, ka pūķi vēl joprojām dzīvo starp mums un katram nozīmīgās mūžīgās vērtības ir jāsaglabā, lai vai kas.

Tāpat kā mums visiem, arī pūķiem ir sapņi, un viņi tic, ka reiz atradīs savu senču zemi – brīnišķo Debess malu.

Par burvju zemi pūķītis Ugunsputns uzzinājis no vecā pūķa Pelēkbārdas. Kopš tā mirkļa viņš vairs nespēj to aizmirst. Viņam ir tā jāatrod!  Klīst baumas, ka drīzumā cilvēki apmetīsies zaļajā pūķu ielejā. Viņi cirtīs kokus, būvēs mājas, ieņems viņu kluso stūrīti, un tad… tad visi pūķi noteikti izzudīs! Sapņotājs Ugunsputns kopā ar draudzenīti Brūnīti apņemas spert nopietnu soli – atrast Debess malu, atgriezties un kopā ar visiem pūķiem atkal aizlidot uz turieni.

Draugiem nebija ne jausmas, cik grūts būs viņu uzdevums. Kam vaicāt, uz kuru pusi jālido? Kur atrodas Debess mala? Piepeši draugi ceļā sastop cilvēku – zēnu vārdā Bens. Brūnītei Bens netīk, ļoti netīk! Visi cilvēki kā viens ir ļauni, kur viņi, tur arī nelaime. Taču varbūt tieši viņš spēs palīdzēt? Drīz vien visa trijotne, Ugunsputnam vēcinot platos spārnus, lido meklēt burvju valstību. Rit dienas un naktis, tuksneši mijas ar ledājiem un kalniem. Draugi sastop daudz palīgu, taču vienīgo ceļu uz Debess malu rāda tikai sirds…

Neviens nevarēja iedomāties, ka draugiem pa pēdām seko cilvēku radītais milzu pūķis Dzelonis, kurš alkst iznīcināt visus reptiļus. Viņa kalps, mazais homunkuls Zariņš, ērti ierīkojies Bena mugursomā, dzird visas trijotnes slepenās sarunas un atstāsta tās pūķim, kurš ir jau pavisam tuvu…

Vai draugi atradīs Debess malu? Vai piepildīsies visu pūķu sapnis – atrast īstās mājas? Vai ļaunais Dzelonis galu galā tiks pieveikts? Varbūt pūķi atkal iedraudzēsies ar cilvēkiem?