Drīzumā kinoteātros “Palma” – saviļņojošs stāsts par pamestu suni

No 9. jūlija kinoteātros būs skatāms aizkustinošs stāsts par  lidostā pamestu vācu aitusuni vārdā Palma. Reālos notikumos balstītais ticības, cerības un mīlestības pilnais stāsts katram ies caur sirdi un rosinās pārdomas par īpašo cilvēka un dzīvnieka saikni.

Stāsts par vācu aitusuni Palmu, kas divus gadus pacietīgi gaidīja saimnieku lidostā, nav izdomāts. Īstā Palma lidostā dzīvoja no 1974. līdz 1976. gadam. Izdzirdējusi pazīstamo tās lidmašīnas skaņu,  ar kuru bija aizlidojis viņas saimnieks, viņa acumirklī skrēja  pretī, cerēdama, ka viņš nokāps no trapa. Pamestais suns kļuva par preses izdevumu varoni. Tūkstošiem cilvēku sekoja Palmas gaitām un bažījās par viņas likteni.

Filmas režisors Aleksandrs Domogarovs atzīstas, ka nav centies atspoguļot reālo Palmas stāstu. “Es necentos radīt identisku stāstu. Skarot uzticības un nodevības tēmu, gribējās atklāt  izvēles sarežģītību, attiecības ģimenē,  draudzību – visu, kam dzīvē ir nozīme. Filma vēsta ne vien par cilvēka un dzīvnieka draudzību, tā ir daudz dziļāka, tajā savijas  zēna un suņa, saimnieka un suņa, tēva un dēla attiecības,” teicis režisors.

Vienu no galvenajām lomām filmā tēlo pazīstamais atieris Viktors Dobronravovs, filmējušies arī divi debitanti. Zēna Koļas tēlotājam Leonīdam Basovam šī ir pirmā kinoloma. Leonīds izturēja milzīgu aktieru atlasi un pārspēja visas cerības. Pirmo lomu tēloja arī vācu aitusuns Lilija. „Lilija ir lielisa aktrise. Viņa teicami tika galā ar visiem uzdevumiem,“ sacījis režisors.

Sirsnīgais un bezgala aizkustinošais stāsts visai ģimenei rādīs, ka mājdzīvnieki ir ļoti jūtīgi un dziļi pārdzīvo tuva cilvēka zaudējumu.