„Palma“ – ļoti aizkustinošs stāsts par neticamu suņa uzticību

No 9 jūlija . uz lielajiem ekrāniem skatāma reālos faktos balstīta filma visai ģimenei „Palma“. Pirms 45 gadiem tūkstošiem cilvēku aizkustinājušais notikums ar vācu aitu suni Palmu liecina par to, ka mums blakus dzīvojošajiem četrkājainajiem ir trausla, jūtīga sirds un viņiem grūti pārdzīvot zaudējumus.

Vācu aitu suni Palmu saimnieks (Jans Capņiks) atstāj pie lidmašīnas un… dodas taisīt karjeru. Neapjauzdams nodevību, suns tic, ka saimnieks atgriezīsies. Ritēja dienas, nedēļas, mēneši, gadi, lidmašīnas pacēlās gaisā un nolaidās, bet Palma vēl joprojām ticēja. Katru dienu viņa skrēja pretī lidmašīnām, kas nolaidās, dažkārt izskrēja uz skrejceļa, aprēja pasažierus, bet nekad nepārstāja gaidīt.

Negaidītā tikšanās ar  deviņus gadus veco zēnu Koļu (Leonīds Basovs) viesa vientuļajā suņa dzīvē labas pārmaiņas. Nodevības sāpinātais suns atkal noticēja cilvēkam. Koļa un Palma kļūst par īstiem draugiem. Viņus vieno ne tikai draudzība – abus kāds pametis… Palmu – saimnieks, Koļu – mamma.

Pēc mātes nāves Koļas dzīvē ienāk tēvs (Viktors Dobronravovs), kas sapņo vienīgi par pilota karjeru. Viņš neiedvesa dēlā uzticību, zēns varēja paļauties tikai uz Palmu.

Lai gan draugus vienoja īpaša saikne, Koļa vēlējās sameklēt īsto Palmas saimnieku… un kādudien viņš atradās. Palmas izvēle nav viegla – izraudzīties uzticīgi gaidīto vai palikt kopā ar labāko draugu.

Ticības, cerības un mīlestības pilnā, reālos notikumos balstītā filma aizkustinās katru no mums  un liks vēlreiz aizdomāties par neticami spēcīgo cilvēka un dzīvnieka saikni.