Amerikāņu kara drāma “Priekšpostenis” – šī kauja satrieca pasauli, tajā piedalījās divi latviešu karavīri

24. jūlijā kinoteātros startē amerikāņu kara drāma “Priekšpostenis”. Pēc ilgas un rūpīgas gatavošanās režisors Džeiks Tapers ķērās pie ambiciozā projekta – kino valodā izstāstīt vienpadsmit gadus seno, reālos faktos balstīto visu pasauli satriekušo notikumu, kurā piedalījās arī divi latviešu karavīri.

Kauja Afganistānā latviešu karavīriem ilgi paliks atmiņā. Nežēlīga cīņa un vēlme izdzīvot dod karavīram rūdījumu, lai arī turpmāk stātos pretī ienaidniekam, un rosina aizdomāties par miera aizsardzības nepieciešamību.  Šī filma ir cieņas apliecinājums visiem karavīriem, kuri aizstāv mūs un vienmēr ir gatavi ziedot dzīvību, lai pasaulē valdītu miers.

54 amerikāņu karavīriem, kuri atvairīja talibu briesmīgo uzbrukumu Kamdešā, 2009. gada 3. oktobris paliks atmiņā uz mūžu. Nomaļajā Afganistānas apgabalā talibi naktī ieņēma pozīcijas kalnu nogāzēs un no slēpņa uzbruka amerikāņu karavīriem Kītinga priekšpostenī. Rītausmā intensīva mīnmetēju un granātmetēju uguns tika raidīta uz amerikāņu militāro nometni.  Apmēram 300 talibi uzbruka 54 amerikāņu un diviem latviešu karavīriem. Jau rītausmā gandrīz tūlīt  krita novērošanas punkts, un 48. minūtē Kītinga nometnes perimetrs bija pārrauts trīs vietās.

Spēku un kara tehnikas pilnīgā nesamērība tikai uz neilgu laiku izsita amerikāņu karavīrus no līdzsvara. Nometnes militārajiem stratēģiem – leitnantam Kītingam (Orlando Blūms) un seržantam K. Romešam (Skots Īstvuds) kopā ar vienību ir jāsagrupē spēki, nesagrautajos slēpņos jāazstāvas ielenkumā un jāpāriet pretuzbrukumā. Nav laika gaidīt papildspēkus… Tagad viņiem ir tikai viens mērķis – izdzīvot…