Britu aktieris Toms Hārdijs, kas meistarīgi maina veidolu, filmā “Kapone” tēlos leģendāro mafijas bosu

42 gadus vecais aktieris Toms Hārdijs, kas uz ekkrāna pārvēršas līdz nepazīšanai, tēlo viņam uzticētās lomas ar pilnu atdevi. Šoreiz viņam tikusi leģendārā gangstera Ala Kapones loma.

Karjeras laikā talantīgais T. Hārdijs ne reizi vien pierādījis, ka labam aktierim var būt neskaitāmi veidoli un ķermeņa transformācija ir darbarīks, kas ļauj iemiesoties lomā un liek skatītājiem noticēt kino maģijai. Balvai “Oskars” nominētajam aktierim vairākkārt nācies tēlot visvarenus ļaundarus, cīnītājus un noziegumu pasaules pārstāvjus, pieņemties svarā vai novājēt. Pasaulslavenā gangstera Ala Kapones loma ir kārtējais izaicinājums, kuram aktieris rūpīgi gatavojies.

Lai līdzinātos ar sifilisu slimajam mafijas tēvam Alam Kaponem viņa dzīves pēdējās dienās,  Toms Hārdijs nešaubīdamies noskuva matus. Slavenais gangsteris Alfonss Kapone nodzīvoja tikai 48 gadus, viņa seju bija izraibinājušas slimību pēdas, un viņš līdzinājās sirmgalvim. Apzinādamies to, Toms Hārdijs kopā ar grimētājiem un vizāžistiem milzum daudz laika veltīja sava varoņa izskatam. Pēc daudzām grimētavā pavadītām stundām skaistais vīrietis pārvērtās grumbainā, psihiski slimā vecī ar rētu izkropļotu seju, sarkanām acīm un mūžīgo cigāru mutē.

Filma “Kapone” atšķirsies no vairākuma pasaules filmu. Režisors Džošs Trenks rāda citu gangstera dzīves šķautni. Pēc piecu gadu ieslodzījuma Alkatrasas cietumā Als Kapone atgūst brīvību pilnīgi pārvērties – cieš no daudzām slimībām, tomēr ir tikpat piesardzīgs un bīstams.

Reiz īpaši nežēlīgā mafijas bosa prātā zib domas un atmiņas par Čikāgas ielās radīto noziedzīgo impēriju, kas izlējusi daudz asiņu, par vardarbību, slepkavībām, mafijas klanu dibināšanu, nelikumīgu alkohola tirdzniecību, cilvēku tirdzniecību, prostitūciju,  automobiļu mīnēšanu un spridzināšanu, par kontroli pār noziedzīgās pasaules peļņu un tiem, kuri nepakļāvās un zaudēja dzīvību.  Tas viss šausmināja pat noziedzīgo pasauli. Daži viņu uzskatīja par ārprātīgo, citi – par trulu gangsteri, kas neatzīst likumus. Lai vai kā, viņa dzīve ir asa sižeta piedzīvojumu filmas vērta.

Filmu “Kapone” skatieties kinoteātros no 3. jūlija.