Ceļojums cilvēka zemapziņā filmā “Koma”

No 7. februāra skatītājus kinoteātros gaida iespaidīgs ceļojums cilvēka zemapziņā. Fantastiskā spriedzes filma “Koma” aizvedīs skatītājus nezināmā, prātam neaptveramā telpā, kurā nedarbojas ne fizikas, ne ķīmijas likumi.

Jaunais režisors Ņikita Argunovs atvēzējies ambiciozam projektam – parādīt skatītājiem ārkārtīgi bagāto cilvēka iekšējo pasauli laikā, kad ķermenis ir dzīvs, taču dziļas komas stāvoklī.

“Ja aizvērsim acis un centīsimies atsaukt atmiņā savas dzīves notikumus, vietas, paziņas, prātā radušies tēli atgādinās realitāti, bet nebūs reāli. Bieži vien mēs atceramies tikai visspilgtāko notikumu un tēlu fragmentus, reti katru detaļu. Piemēram, mēs labi atceramies, kādas izskatās ēku fasādes, bet diez vai spēsim atcerēties to sānskatu. Mēs bieži atceramies daļu notikuma, bet ar laiku atmiņā paliek tikai mainījušies atmiņu fragmenti.  Šādā vidē dzīvo filmas “Koma” varoņi. Viņu ķermeņi vēl joprojām atrodas reālajā pasaulē, bet zemapziņa maldās atmiņu labirintos,” saka filmas režisors.

Filmas aktieru ansamblis ir lielisks. Galveno lomu tēlo jaunais aktieris Rinals Muhametovs, kas labi pazīstams pēc filmām “Gravitācija” un “Gravitācija 2: Iebrukums”. Redzēsim arī filmas “Kalps” zvaigzni Milošu Bičeviču un filmas  “Naktssargi” burvīgo aktrisi Ļubovu Aksjonovu.

Filmas sižets vēsta par jauno arhitektu Viktoru, kurš pēc autoavārijas ir komas stāvoklī.  Viņš atmostas ļoti savādā pasaulē, kas mazliet atgādina mūsu pasauli, bet reālās pasaules likumi tajā nav spēkā. Bezsvara telpā viss ir samudžināts, tāpēc ir grūti atšķirt, kur debesis, kur zeme zem kājām. Gravitācijas nav, milzīgu ēku drupas brīvi planē telpā, koki ir kā mākoņos, caur māju sienām plūst okeāns.

Viktoram šī pasaule šķiet baisa un sveša, tajā var krist no neiedomājama augstuma un nesavainoties, skriet, krist un nejust sāpes. Jaunajā pasaulē viņam nākas cīnīties par dzīvību, glābjoties no bīstamām bezsvara būtnēm… Šeit viņš iemīlas un cenšas izprast šīs pasaules likumus. Jaunie paziņas izpļāpājas, ka atrodas šeit tikai tāpēc, ka nav spējuši iekļauties reālajā dzīvē.

Aizraujošais, aizkustinošais ceļojums cilvēka iekšējā pasaulē kinoteātros jau no 7. februāra.