Ģeniāls bagātnieka pāraudzināšanas plāns filmā “Kalps”

27. decembrī kinoteātros sāks demonstrēt piedzīvojumu komēdiju “Kalps”…  Pazīstami aktieri – Milošs Bikovičs, Kirils Nagijevs, Marija Mironova, Aleksandra Bortiča, Ivans Ohlobistins – Jaungada priekšvakarā ļauj cerēt uz ievērojamu devu smieklu.

Oligarha dēlam Grigorijam jau sen neviens žogs nav par augstu un dzīve atgādina paradīzi zemes virsū. Luksusa automobiļi, skaistas sievietes, vētraina nakts uzdzīve – viss ir soļa attālumā tepat un tūlīt.  Viņš neievēro nekādus noteikumus, aizliegumus, ierobežojumus. Galu galā lielus un mazus pārpratumus var nolīdzināt. Ja stāvoklis ir bezcerīgs, tas vienmēr ir labojams ar lielu naudu vai… ar bagātā papuča naudu.

Sadauzīti restorāna logi, sodanauda par braukšanu dzērumā, nakts īslaicīgās aizturēšanas kamerā – visas apsūdzības vienā mirklī tiks atsauktas. Oligarha pacietības mērs ir pilns pēc dēla pēdējā piedzīvojuma – viņš piekāvis policistu un aizbēdzis no notikuma vietas; par tik nopietnu nodarījumu draud mēnešiem ilgs ieslodzījums. Saprazdams, ka cietumā viņa dēls “nekļūs par cilvēku”, tēvs īsteno ģeniālu pāraudzināšanas plānu.

Pēc kārtējās vētrainās ballītes Griša no rīta neatmostas savā greznajā gultā, bet gan uz piedarba netīrās grīdas. Ļaudis savādās drānās, nekādu mūsdienu interjeru, viedtālruņu, mašīnu, šampanieša, laba ēdiena… Nav nekā tāda, kas atgādinātu par normāla cilvēka dzīvi. Griša ātri vien apjauš, ka brīnumainā kārtā no 2019. gada  nonācis dzimtbūšanas drūmajos laikos un spēkā ir citi likumi un noteikumi. Par vissīkāko pārkāpumu var nopērt ar rīkstēm vai… pakārt.

Visa šī izrāde ir labi pārdomāts psiholoģisks eksperiments, ko vada pats oligarhs un grupa visaugstākā līmeņa psihologu. Mērķis  – ar radikāliem līdzekļiem pazudušajam dēlam dot reālas dzīves mācību.

19.gadsimta ciemam līdzīgā vieta ir pilnum pilna ar mobilo tehniku, mikrofoniem un videokamerām, kas seko katram Grišas solim. Komandā ir tikai profesionāli aktieri,  un rīkotāji dzird viņu dialogus.

Samaitātajam dēliņam no jauna jāapgūst vienkārši dzīves likumi – novērtēt savu rīcību, iemācīties ne vien runāt, bet arī klausīties un noticēt tam, ka pasaulē ir īsta mīlestība.