9 visinteresantākie fakti par komēdiju “Miljards”

26. aprīlī Latvijas kinoteātros notiks sen gaidītā filmas “Miljards” pirmizrāde. Lai filmas skate būtu jaukāka, iepazīstinām skatītājus ar visinteresantākajiem faktiem saistībā ar filmas tapšanu.

1. Filma “Miljards” uzņemta 44 dienu laikā. Uzņemšanas grupai bija jādodas uz Francijas Rivjēru, Marseļu, Nicu un Montekarlo, kur uzņemtas pašas lielākās filmas epizodes.

2. Filmas “Miljards” epizodes tapušas hronoloģiskā secībā – kinoindustrijā šis ir rets gadījums.

3. Skatoties filmu, pievērsiet uzmanību bankai, kurā uzņemts “Miljards”. Uzmanīgs skatītājs pamanīs, ka tā ir viena no lielākajām Sanktpēterburgas bankām, tās ārpuse – slavenā franču Biržas pils (Palais de la Bourse) Marseļā.

4. Bankas ieņemšanas masu skatos piedalījās īsti franču policisti.

5. “Miljarda” uzņemšanas laikā nejauši pie biržas ēkas sapulcējās pūlis, bija paredzēts mītiņš. Par laimi, akcijas rīkotāji pazina franču uzņemšanas grupas režisoru. Mītiņa dalībniekiem un režisoram izdevās vienoties, protesta akcija tika pārcelta.

6. Gatavojoties filmai, aktieri mācījās “aklo rakstību”, franču valodu, prasmīgi virpināja monētas starp pirkstiem  un pat vadīja ekskavatoru.

7. Galvenās lomas tēlotājs Vladimirs Maškovs bez dubliera pa megapoles ielām traucās ar ekskluzīvo  “Мustang Shelby”- tas pats automobilis izmantots filmā “Nozust 60 sekundēs”.

8. Visa uzņemšanas grupa ļoti rūpīgi gatavojās bankas aplaupīšanas epizodei. Nācās lūgt padomu darbiniekiem, kuri pārzina bankas drošības sistēmu.

9. Filmas režisors Romans Prigunovs atzinies, ka “Miljarda” veidošanā bijis jāpārvar daudz grūtību. “Šis ir netradicionāls, sarežģīts projekts, un esmu priecīgs par sadarbību uzņemšanas laukumā ar patiešām profesionālu aktieru komandu. Nozīmīgais vientulības un ģimenes temats  man režijā bija neizpētīts lauciņš, bet nākotnē ceru uz daudziem šādiem projektiem,“ teicis režisors.