Starptautiska uzņemšanas grupa piedāvā iespaidīgu filmu “T-34”

18. janvārī Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt  jauno režisora Alekseja Sidorova darbu – kara piedzīvojumu filmu “T-34”. Sižets balstīts patiesos notikumos. Šī filma ir vēstījums par nežēlīgu cīņu un mūžīgām brīvības alkām.

Viens no Krievijas talantīgākajiem režisoriem šoreiz pievērsies lielam un sāpīgam cilvēces vēstures posmam – Otrajam pasaules karam.

Otrā pasaules kara ikdiena

Sprādzieni, degošas ēkas, dūmi, asinis, nerimstoša cīņa, tūkstošiem ievainoto un nogalināto – tāda ir karavīru ikdiena frontē. Viņu dzīve paiet neatslābstošā spriedzē, liekam mirklim vai aplamam solim ir dzīvības cena. Katra mērķis ir izdzīvot, sapnis – būt brīvam. Režisors un scenārija autors no paša filmas sākuma rāda šādu karavīra likteni.

Leitnanta Nikolaja Ivuškina (Aleksandrs Petrovs) jaunības maksimālisms un vācu sauszemes karaspēka kapteiņa Klausa Jāgera lielā kaujas pieredze savijas ļoti spraigā sižetā, ārkārtīgi precīzā kara stratēģija aizrauj skatītāju no pirmajiem kadriem.

Filma par ticību, cerību, cilvēcību un mīlestību

“Šī filma nav par tanku, drīzāk par ticību, cerību un mīlestību,” teikusi Irina Staršenbauma – jauna aktrise, viena no galveno lomu tēlotājām filmā “T-34”.

Aktrises partneris kino un dzīvē A. Petrovs, jaunā leitnanta Ivuškina tēlotājs, uzskata, ka šī  filma ir lielisks paraugs stipram vīrišķīgam raksturam, spēkam un cilvēcībai, stiprai karavīra mīlestībai pret sievieti, māti un dzimteni.

Lai gan filmā ir daudz reibinošu kara ainu, A. Sidorovam bijis svarīgi parādīt, ka cilvēcīga ticība visu iztur.

“T-34” – ne tikai kara filmu cienītājiem

Maksimāli spraigs sižets nav režisora un scenārija autora vienīgais mērķis. Galvenais režisora uzdevums -  darīt filmu interesantu pēc iespējas plašākai auditorijai. Jaunieši pamanīs ar mūsdienīgiem speciālajiem efektiem piesātinātu filmu, vecāka gadagājuma skatītāji redzēs aizraujošu stāstu, meitenes un sievietes valdzinās mīlas romāns, datorspēļu faniem režisors sagatavojis pārsteigumu – dažas filmas ainas atgādina pazīstamo stratēģijas spēli “Word of tanks“, kuru spēlē 110 miljoni cilvēku visā pasaulē.

Starptautiska kinematogrāfistu komanda

Filma “T-34” ir starptautisks projekts, kurā radoši sadarbojušies vācu un krievu kinematogrāfisti. Sauszemes karaspēka kapteiņa Klausa Jāgera loma tikusi vācu kinozvaigznei Vincencam Kīferam (Vinzenz Kiefer), kurš tēlojis pasaules slavu guvušajās filmās “Trauksme Kobrai 11 – Lielceļa policija” un “Džeisons Borns”.

Lai filma pēc iespējas vairāk atbilstu realitātei, tās veidotāji pieaicinājuši piecus militāros konsultantus, kuri palīdzējuši maksimāli ticami atainot kaujas skatus. Viens no konsultantiem bija K. Farels, kurš sadarbojies ar Bredu Pitu.

Filmas darbība risinās ne vien Maskavā un tās apkaimē, bet arī daudzās Čehijas pilsētās – Terezīnā (Otrā pasaules kara laikā tur bija koncentrācijas nometne), Prāgā, Loketā. Spraiga sižeta filmu ar vairāk nekā 10 miljonu dolāru budžetu aicinām skatīties no 18. janvāra.