TRĪS SPĒKAVĪRI UN TROŅMANTNIECE: Pasakas maģija 21. gadsimtā

Pēc gadu ilga pārtraukuma stāsts par trim spēkavīriem atkal pasaku cienītājus aizved maģiskajos viduslaikos, kad valdīja kņazs, par princeses gudrību un skaistumu kņazistē zināja katrs pavalstnieks un bija sastopami stipri vīri, kuri stājās pretī visām briesmām un draudiem.

28. decembrī Latvijas kinoteātros sāks izrādīt jauno filmu “Trīs spēkavīri un troņmantniece” – tā būs vēl viena dāvana senās pasakas cienītājiem.

Par ko ir šis stāsts?Senā stāsta jaunajā daļā vēstīts par kņaza uzdevumu trīs kņazistes lielākajiem stipriniekiem. Kņazs ir smagi slims. Šoreiz viņa majestāte pavēl no svešām zemēm atgādāt nākamo troņmantnieci – princesi, viņa radinieci. Princese ir ļaundara Vasilija gūstekne. Viņš ir tik varens, ka pat viss kņaza karapulks nespētu viņu pieveikt. Tomēr trīs spēkavīrus nebiedē nekādas grūtības. Drīz vien bezbailīgie vīri kopā ar gudro galma zirgu Jūliju dodas piedzīvojumiem bagātā ceļojumā.  

Jaunās pasakas ietērpsPirmās divas jau Latvijā demonstrētās filmas izraisīja negaidītu skatītāju interesi. Iespējams, animācijas cienītāju sirdis iekaroja tas, ka tradicionālajam sižetam kinematogrāfisti bija pievienojuši mūsdienīgas detaļas un komiskas nianses. pasakā trīsgalvainais pūķis lido, ragana vāra burvju dziru, ļaundari mūždien tīko pēc kņaza zemēm, bet varoņi raksta vēstules ar rakstāmmašīnu, jūras valdnieks, ieskatījies planšetē, uzzina par kņazisti; tas nekas, ka darbība notiek X gadsimtā.

Gudrības, vēstures un labestības mācībaPasakās iespējams viss! Var jaukt kopā laikmetus, stilus, radot komiskas situācijas un amizantus tēlus, bet šajā jūklī nezudīs gudrība, kas gadsimtu gaitā palikusi nemainīga. Skatoties pēdējos trīs spēkavīru piedzīvojumus, pazīstam mūžseno labā un ļaunā cīņu – pozitīvie varoņi ir spēcīgāki par negatīvajiem, viss vienmēr beidzas labi. Iepazīsiet pagātni – bruņinieki aizstāv ne vien savu godu, bet arī dzimto zemi.  Filmas autori izmantojuši iespēju “iepludināt” pasakā vēl šo to svarīgu. Trīs spēkavīri nedrīkst pamest novārtā ikdienas mājas soli – jāiznes atkritumi, jāaiziet uz tirgu, lai palīdzētu sievām. Tā ir mācība bērniem un pieaugušajiem.

Par Jūliju, kņazu un trim spēkavīriemGalvenie pasakas varoņi ir kņazs, trīs spēkavīri un zirgs. Jūlijs ir varas, spēka un gudrības simbols. Vara pieder kņazam, spēks – spēkavīriem, zirgam Jūlijam gudrība. Kādi ir pasakas varoņi?

Kņazs: Spilgta personība, ārkārtīgi iegrimis kņazistes pārvaldīšanā, dažkārt nezina, ko iesākt, un garlaikojas, sēdēdams tronī. Gļēvs, brīžiem skops vai iemīlējies. Viņš nezina, ka dzīvo desmitajā gadsimtā, nekad nav bijis bibliotēkā un nav lasījis grāmatu. Tiklīdz rodas izdevība, viņa majestāte  iepinas visdīvainākajā situācijā, no kuras var izkļūt tikai ar trīs spēkavīru un zirga Jūlija gudro padomu palīdzību.

Zirgs Jūlijs: Pilns vārds – Gajs Jūlijs Cēzars. Gudrinieks izskatās pēc ķēves, bet iepazīstoties vienmēr teic, ka ir zirgs. Būdams galma bibliotekārs, viņš seko jaunumiem un arvien zina, kāds padoms dodams viņa majestātei, kaut arī šie padomi bieži vien nekam neder. Ja viņš reiz meža biezoknī sastaptu Šreka pavadoni Ēzeli, viņiem būtu, par ko patērzēt. Abiem darboņiem ir līdzīgs raksturs – viņi ir par nemēru rosīgi un apnicīgi, kuru katru saniknotu kā likts.

Trīs spēkavīri: Trīs spēcīgākie karavīri visā kņazistē. Ja nebūtu viņu stipro plecu, ļaundari jau sen būtu sagrābuši kņazisti. Viņiem piemīt tāds milzu spēks, ka viņi spēj pacelt lielāko daļu Lielā Ķīnas mūra, ar vienu roku izraut simtgadīgu koku un uz pleciem pārnest zirgus pāri kalniem. Vienmēr uzticīgi kalpo viņa majestātei.

Amizantā pasaka mazajiem un lielajiem visos Latvijas kinoteātros jau no 28. decembra.