Pieci interesanti fakti par Tomašu Kotu un Joannu Kuligu – galveno lomu tēlotājiem balvai “Oskars” nominētajā drāmā “Aukstais karš”

7. decembrī Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt Pavela Pavlikovska (Pawel Pavlikovski) jauno filmu “Aukstais karš” (angl. “Cold War“). Pavlikovskis jau ir saņēmis “Oskaru”, un šogad Polija pieteikusi ASV kinoakadēmijas godalgai šo filmu.

Filma saņēmusi daudzas starptautiskas nozīmes balvas, to skaitā prestižo Kannu kinofestivāla godalgu par labāko režiju.

Poļu režisora Pavela Pavlikovska jaunā filma ir stāsts par diviem ietiepīgiem jauniešiem Zulu (Joanna Kuliga) un Viktoru (Tomašs Kots). Par spīti grūtībām un atšķirīgajam sociālajam stāvoklim viņi iemīlas viens otrā. 50 gadu ilgušais aukstais karš sagrauj viņu ieceres, tomēr sirds dziļumā viņi tic, ka viņu jūtas palikušas tikpat tīras un skaistas kā iepazīšanās dienā.

Galvenās lomas filmā tēlo Tomašs Kots un Joanna Kuliga, kuri pieder pie labākajiem savas paaudzes poļu aktieriem. Pēdējā laikā viņi bieži redzami dažādās ārzemju filmās. Aicinām jūs iepazīties ar viņiem.

 

Tomašs Kots- Aktieris ir gandrīz divus metrus garš, tāpēc dažkārt režisoriem grūti atrast viņam piemērotas lomas.

- Bērnībā viņš sapņoja kļūt par mākslinieku, paaudzies aizrāvās ar aktiermākslu.

- Mācīties bija grūti – nācās otrreiz likt eksāmenus, lai iegūtu vidusskolas atestātu, toties Krakovas teātra augstskolā viņš iestājās uzreiz.

- Pabeidzis studijas, viņš 2001. gadā tika pieņemts Krakovas teātrī “Bagatella” un 2002. gadā debitēja izrādē “Kontrolieris”.

- 2003. gadā sākās viņa ļoti sekmīgā karjera televīzijā. Viņš piedalījās filmā “Tikšanās ar balādi”, 2005. gadā filmā “Blūzam lemtais” tēloja leģendāro grupas “Džem” vokālistu Rišardu Ridelu.

 

Joanna Kuliga- Profesionāla dziedātāja  un teātra, kino un TV seriālu aktrise.

- Beigusi Ludvika Solska teātra augstskolu un kļuvusi par aktrisi un vokālisti. Frederika Šopēna mūzikas skolā iemācījusies spēlēt klavieres.

- Talantīgā māksliniece izmēģinājusi spēkus un guvusi lielus panākumus poļu muzikālajos projektos. Vienā no tiem viņa saņēma godalgu par Gžegoža Turnau skaņdarba “Starp klusumu un klusumu” izpildījumu.

- Aktrisi nekad nav biedējusi nepieciešamība izģērbties kameras priekšā un uz skatuves, tāpēc viņa ir lielisks “materiāls” drosmīgiem režisoru risinājumiem.

- Joanna Kuliga ir izpelnījusies daudzas prestižas balvas – Polijas kinoakadēmijas balvu par labāko otrā plāna lomu filmā “Atklāsmes”, balvu par labāko sievietes lomu izrādē “Daktere Galina” Polijas Radio un TV nacionālajā teātra festivālā “Divi teātri” un populārā žurnāla “Elle” atzinību par lielo talantu, personību un prasmi saistīt skatītāju uzmanību.