ASV īpašā vienība un krievi kopīgiem spēkiem glābs zemi no Trešā pasaules kara filmā “Operācija: Hunter Killer”

Jau piektdien, 23. novembrī, Džerards Batlers (“300 spartieši” (angl. “300”),  “Likumpaklausīgs pilsonis” (angl. “Law Abiding Citizen“), „Olimpa krišana“ (angl. „Olympus Has Fallen“)) un “Oskara” laureāts Gērijs Oldmens (“Tumšākā stunda“ (angl. „The Darkest Hour“)) atgriežas uz lielā kinoekrāna Donovana Mārša filmā „Operācija: Hunter Killer”.

Asa sižeta filmas ar daudziem speciālajiem efektiem sižeta centrā ir ASV jūras karaspēka slepena speciālā vienība un ASV zemūdenes kapteinis Džo Glāss (Džerards Batlers). Viņam uzdots sadarboties ar Krievijas zemūdenes apkalpi un tās kapteini Sergeju Andropovu (Mīkaels Nīkvists). Mērķis – glābt Krievijas prezidentu no gūsta, kurā viņš nokļuvis pēc kāda ģenerāļa sarīkotā valsts apvērsuma. Ja slepenā glābšanas misija izgāztos, cilvēce būtu uz Trešā pasaules kara sliekšņa un draudētu bezprecedenta atomuzbrukums, kas veselas pilsētas noslaucītu no zemes virsas.

Šajā grāvējā piedalās arī par dziesmu kinofilmai “Selma” ASV Kinoakadēmijas balvu ieguvušais reperis Common, oriģinālās triloģijas “Meitene ar pūķa tetovējumu” (angl. „Girl with the Dragon Tattoo“) zvaigzne Mīkaels Nīkvists un populārais Krievijas aktieris Jurijs Kolokoļņikovs, kurš pēdējos gados biežāk redzams Holivudas projektos.