Gērijs Oldmens pavisam neierastā lomā filmā ar aizraujošu sižetu “Operācija: Hunter Killer”

No 23. novembra Latvijas kinoteātros demonstrēs asa sižeta filmu „Operācija: Hunter Killer”  ar “Oskara” laureātu Gēriju Oldmenu vienā no galvenajām lomām.

Aktieris iemiesojies viņam gluži neraksturīgā lomā – viņš tēlo ASV admirāli Bredu Krofordu, kurš neapskaužamā situācijā cenšas palīdzēt padotajiem.

Iespējams, šī Gērijam Oldmenam būs viena no retajām pozitīvā varoņa kinolomām.

Gērijs Oldmens kļuva plaši pazīstams, arvien tēlodams slikto puisi, un šajā ampluā ir darbojies kopš 90. gadu sākuma. Vispopulārākās ir viņa lomas filmā pēc Brema Stokera romāna “Drakula” (1992. gads, režisors – “Oskara” laureāts Frānsiss Fords Kopola), Tonija Skota trillerī ar Tarantīno scenāriju “Īsta mīlestība” (“True Romance”) un vienā no labākajām Lika Besona filmām “Leons” (“Leon: The Professional“).

Krietnā pieredze slikto puišu lauciņā ļāva viņam piedalīties skaļos projektos – kulta filmā “Piektais element” (“The Fifth Element“), trillerī “Prezidenta lidmašīna” (“Air Force One”) un 2001. gadā izrādītajā “Hanibālā”.

Protams, ne visas aktiera lomas bija melnā krāsā. Viņa tēli filmā “Harijs Poters (“Harry Potter“) un „Tumšais bruņinieks“( “The Dark Knight”) iekrāsoti daudz gaišākos toņos.

Karjeras laikā Gērijs Oldmens ir tēlojis 55 filmās, 29 viņam bija jāiemieso negatīvi tēli.

Aktieris ieskaņojis daudzus animācijas filmu tēlus, darbojies televīzijas projektos un filmējies mūzikas klipos.  Slavas kalngalu viņš sasniedza tikai filmā “Tumšākā stunda” (“The Darkest Hour”).

Filma “Operācija: Hunter Killer” veidota pēc 2012. gadā publicētās Džordža Volesa grāmatas “Ugunspunkts” (“Firing Point“), kas kļuvusi par bestselleru. Pēc sižeta  ASV Jūras spēkiem jāsadarbojas ar Krievijas zemūdeni, lai glābtu sagūstīto Krievijas prezidentu un novērstu nopietnas briesmas – Trešo pasaules karu.

Vai daži labi apmācīti jūras desantnieki un zemūdenes apkalpe spēs glābt prezidentu un apturēt ļauno ģenerāli, uzzināsiet, ja noskatīsieties filmu “Operācija: Hunter Killer”.