Aktrises Oksanas Fanderas neparastā dzīve

Filmā “Mūžīgā dzīve” vienu no galvenajām lomām tēlo Oksana Fandera – aktrise ar neparastu likteni.

Viņas dzīvesstāsts ir kinofilmas cienīgs.

Aktrise dzimusi 1967. gadā Odesā un savu eksotisko ārieni mantojusi no čigānu izcelsmes tēva. Viņš meitai jau agrā bērnībā iedvesis mīlestību pret mākslu, pats bijis teātra aktieris un vedis Oksanu uz visām izrādēm, kurās piedalījies.

Divpadsmit gadu vecumā Oksana varēja kļūt par vienu no galvenajām varonēm filmā “Elektronika piedzīvojumi”, ko atceras vecākā paaudze, bet tās veidotāji neizvēlējās viņu – Oksanai tika epizodiska loma. Divpadsmit gadus vecā Oksana neļāvās izmisumam, bet, nobaudījusi aktrises maizi, stingri apņēmās palikt pie šīs profesijas. Meitene kļuva par aktiermākslas studenti Maskavā – mamma viņu aizveda uz turieni pēc šķiršanās ar tēvu. Tomēr Oksana neguva panākumus daudzajās studiju gadu provēs. Tas notika, strādājot par sekretāri slavenā Vjačeslava Zaiceva modes namā. V. Zaicevs pamanīja meitenes eksotisko skaistumu un ieteica viņai piedalīties skaistuma konkursā.  Oksana piekrita un 1988. gadā konkursā “Maskavas skaistule” kļuva par pirmo vicemis.

Šis konkurss Oksanai pavēra durvis uz kino pasauli. Ar katru jaunu lomu aktrise arvien vairāk apliecināja savu profesionālismu. Īstus panākumus un zvaigznes statusu viņa guva,  piedaloties dažās sava vīra Filipa Jankovska filmās. Slavenā aktiera Oļega Jankovska dēlu Filipu viņa apprecēja 1990. gadā. Tā paša gada beigās viņiem piedzima dēls Ivans, pēc četriem gadiem meita Jeļizaveta. Gadsimta ceturkšņa laikā viņu laulība izcieta dažādus pārbaudījumus – Filips nokļuva narkotiku atkarībā, viņam bija vairāki romāni, tai skaitā skandalozās attiecības ar dziedātāju Jeļenu Perovu.

Filipa tēvs kategoriski iebilda pret šķiršanos, bažīdamies, ka bez Oksanas Filips netiks nost no adatas, un darīja visu, lai vedekla nesadomātu šķirties. Reiz pāris bija par mata tiesu no šķiršanās – O. Fandera “Kentaura” apbalvošanas ceremonijā aizgāja pie cita vīrieša. Vēsture klusē, ko Oļegs Jankovskis viņai solīja, bet Oksana atgriezās ģimenē. Lai gan klīst baumas par brūkošu laulību, Oksana un Filips joprojām ir kopā un viņu bērni turpina slavenās aktieru dzimtas tradīcijas.

Filmā “Mūžīgā dzīve” O. Fandera tēlo psihoterapeiti Margo. Šajā filmā par nopietno vēstīts ar sirsnīgu humoru. Galvenais varonis atnāk pie psihoterapeites, lai rastu atbildes uz  mūžseniem jautājumiem. Margo arī pati cieš spontānas dusmu lēkmes un izjūt simpātijas pret cinisko un nekaunīgo Aleksandru. Drīz abos mostas dziļākas jūtas.

Filmā stāstīts par reiz slavenu aktieri Aleksandru Hristoforovu (Aleksejs Gusjkovs), kurš tagad pelna iztiku vēsturiskā izklaides parkā. Attiecības ar bijušo sievu un pusaudzi dēlu, maigi izsakoties, sagājušas grīstē. Kad Aleksandrs uzzina ārstu pesimistisko prognozi, pasaule apgriežas ar kājām gaisā. Iepazinies ar Margo, Aleksandrs apņemas vēl atvēlētajā laikā krasi mainīt savu dzīvi.

Filmas pirmizrāde Latvijā 19. oktobrī.