7 fakti no aizraujošās drāmas “Nepiedotais”

28. septembrī Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt Sarika Andreasjana aizraujošo reālos faktos balstīto drāmu “Nepiedotais”. Latvijā šis režisors ir pazīstams pēc filmām “Zemestrīce” un “Laupīšana amerikāņu stilā“.

Jaunajā filmā vēstīts par būvinženieri Vitāliju Kalojevu (Dmitrijs Nagijevs),  kurš vienā mirklī zaudē visu, kas bijis dārgs, – sievu un bērnus. Viņi lido uz Barselonu un iet bojā aviokatastrofā, lidmašīnai saduroties ar kravas laineri. Vitālijs nespēj samierināties ar tuvinieku nāvi un ir pārliecināts – katastrofā vainojams aviodispečers. Vitālijs apņemas to pierādīt un atrast cilvēku, kurš viņam laupījis dzīvesprieku.

Galveno lomu filmā tēlojis populārais Krievijas šovmens, aktieris un TV raidījumu vadītājs Dmitrijs Nagijevs. Vitālija Kalojeva loma kļuvusi par pašu lielāko pārbaudījumu aktiera ilggadīgajā karjerā.

Taču ne tikai aktierim nācies pārvarēt daudz grūtību. Filmas ceļš uz kinoekrānu nebija tik gluds, kā varētu šķist.  Tāpēc piedāvājam 7 faktus no filmas tapšanas vēstures.

1. Filmas ideja radās 2012. gadā – desmit gadu pēc traģēdijas, kurā dzisa 71 cilvēka dzīvība.

2. Lai pēc iespējas precīzāk atainotu filmas sižetā iekļautos notikumus, režisors Sariks Andreasjans tikās ar Vitāliju Kalojevu.

3. Holivudas aktieris Eidriens Broudijs, ar kuru režisors sadarbojies trillerī “Laupīšana amerikāņu stilā “, 2014. gadā izlasīja filmas scenārija pirmo variantu un piekrita tēlot galveno lomu. Vēlāk tika pieņemts lēmums atteikties no šīs idejas un galveno lomu uzticēt krievu aktierim. Režisors uzskatīja, ka aktierim brīvi jārunā krieviski, svarīga arī krievu mentalitāte.

4. Režisora izraudzītajam aktierim Dmitrijam Nagijevam bija jānomet 8 kilogrami, lai tēlotu ļoti grūto lomu.

5. Filmas uzņemšanu pārtrauca, kad tās veidotāji uzzināja, ka amerikāņi strādā pie savas versijas ar Arnoldu Švarcenegeru galvenajā lomā. 2017. gadā iznāca filma “Atskaņas” (“Aftermach”), skatītāji un kritiķi to uzņēma visai vēsi. Pēc tam uzņemšanu turpināja.

6. Filma “Nepiedotais” uzņemta trīs valstīs – Krievijā, Vācijā un Spānijā.

7. Filmā atainoti seši gadi Vitālija Kalojeva dzīvē. Bija vajadzīgi seši dažādi grima varianti. Prototipa āriene gadu gaitā bija ļoti mainījusies.