Gaidot romantisko kulinārijas komēdiju “Mazā Itālija”: 5 kulinārijas filmas, kuras palikušas labā atmiņā

Skatītāju iecienīto romantisko komēdiju “Kā zaudēt puisi 10 dienās” (“How to Lose a Guyin 10 Days“) un “Skūpsts uz veiksmi” (“Just My Luck“) un kulta komēdiju “Īdzīgie veči” (“Grumpy Old Men“) un “Mis Slepenā aģente” (“Miss Congeniality“) veidotājs Donalds Petrī 21. septembrī piedāvā vēl vienu vieglu, smieklīgu, bezgala romantisku un ļoti gardu komēdiju  “Mazā Itālija” (“Little Italy”).

Jaunās D. Petrī filmas sižets vēsta par  diviem populāriem restorāniem, kuri atrodas par Mazo Itāliju dēvētā kvartālā. Lai cik liels būtu apmeklētāju pieplūdums, abi restorāni un to īpašnieki sacenšas, kā vien prot, katrs cenšas pierādīt, ka ir labākais.

Kamēr vecāki karo, Leo (Heidens Kristensens) un Nika (Emma Robertsa) iesaistās romantiskās attiecībās. Par spīti visiem šķēršļiem meitene un puisis nolemj ļauties kaislei un mīlestībai, kas piepeši modusies.

Gaidot šo  juteklisko kulinārijas komēdiju, iesakām jums 5 gardas un ļoti jautras kulinārijas filmas.

“Ēd, dzer, vīrietis, sieviete” (“Eat, Drink, Man, Woman”), 1994. g.Taivānā uzņemtā režisora Ana Li filma nominēta “Oskara” balvai kategorijā “Labākā ārzemju filma”. Tas ir stāsts par šķietami visnotaļ piedienīgu ģimeni. Filmā vēstīts par viena no Taivānas greznākajiem restorāniem un tās pavāru Ču (Luns Sihuns), kurš svēti glabā sentēvu tradīcijas, jo ēdiena gatavošana viņam ir savdabīgs rituāls, kas nes prieku. Viņa meitām ir pavisam citādi uzskati, viņas daudzina ātrās ēdināšanas kultūru. Kādudien visi pulcējas uz svētku vakariņām. Atklājas visas pretrunas – divām paaudzēm krasi atšķiras ne vien viedokļi par ēdienu, sievietēm un vīriešiem, bet arī par dzīvi.

«Šefpavārs uz riteņiem” (“Chef”), 2014. g.Filmu “Elfs” (“Elf”) un “Dzelzs Vīrs” („Iron Man“) veidotājs Džons Favro 2014. gadā piedāvāja komisku drāmu ar pavisam nelielu budžetu un pats tēloja galveno lomu. Režisors bieži uzņem grāvējus. Šī filma ir par ugunīgo šefpavāru Karlu (Džons Favro). Viņš strādā smalkā Losandželosas restorānā un kādudien tur palaiž mēli. Tas maksā ne vien darbu, bet arī reputāciju. Meklēdams savu īsto vietu, viņš nolemj pats dibināt uzņēmumu. Losandželosas ielās uzrodas kubiešu ātrās ēdināšanas vagoniņš “El Chefe”.

“Mīlestības recepte” (“No Reservations”), 2007. g.1996. gadā divām balvām “Oskars” nominētās kulta filmas “Mirdzums” (“Shine”) režisors Skots Hikss 2007. gadā piedāvāja jautro, ļoti silto un jēgpilno kulinārijas filmu par to, kā ēdiens tuvina pavisam atšķirīgus raksturus.Kad piepeši mirst profesionālās pavāres Keitas (Katrīna Zeta-Džonsa) māsa, jaunā sieviete ņem aizbildnībā māsasmeitu. Taču pārmaiņas viņas dzīvē ar to nebeidzas. Jaunais viņas restorāna šefpavārs Niks (Ārons Ekharts) vēlas ieviest pavisam jaunu kārtību. Keitai atliek tikai viens – pieteikt karu pašapmierinātajam darbiniekam.

“Simt soļu ceļojums” (“The Hundred-Food Journey”), 2014. g.Kad romantisku filmu veido žanra virtuozs Lase Halstrēms, “Dārgais Džon” (“Dear John“), „Šokolādes“ („Chocolat“) un „Kazanovas“ („Casanova“) autors, gaidāms kas īpašs un sirsnīgs.Filmas sižets ieved indiešu emigrantu ģimenē, kas apmetusies Provansas mazpilsētā un nolēmusi atvērt kafejnīcu. Izsmalcinātā franču restorāna īpašniece Malorī kundze (Helēna Mirena) ir pret to un dara visu, lai izputinātu konkurentus. Dusmas izplēn, kad viņa tuvāk iepazīst kaimiņus un iedziļinās viņu kulinārijas īpatnībās.

“Džulī un Džūlija” (“Julie& Julia”)Balvai „Oskars“ kategorijā „Labākā aktrise“ nominētā režisores Noras Efronas filma kļuvusi par lielisku papildinājumu pazīstamās šefpavāres Džūlijas Čaildas memuāriem. Parādīts šīs sievietes dzīvesveids un darba mīlestība, kas darījusi viņu slavenu visā pasaulē.Filma vēsta par jauno rakstnieci Džulī Pauelu, kura kādudien, vēlēdamās novērst domas no darba, apņemas gada laikā pagatavot 524 ēdienus no Džūlijas Čaildas slavenās grāmatas „Franču kulinārijas pamati“. Šis grūtais uzdevums viņai ļauj ne vien iegrimt neparastā nodarbē, bet arī justies kā pazīstamajai šefpavārei, kuras receptes izmanto pasaules labākie restorāni.