Iztēles pasaule uz ekrāna piedzīvojumu filmā visai ģimenei “Džims Poga”

Ja jūs ilgojaties pēc „Harija Potera“, „Nārnijas hronikas“ vai „Alises brīnumzemē“, piedzīvojumu fantāzijas filma „Džims Poga“ ir domāta jums. Neaizmirstamais ceļojums 3D formātā pa Mihaela Endes bestselleru kinoteātros gaidāms jau 17. augusta.

Filmas veidotāji dāvās skatītājiem elpu aizraujošu stāstu, kura sižets zināms pēc bērnībā lasītās grāmatas. Žilbinošā fantāzijas pasaule iedzīvināta tik krāšņi, cik vien mūsdienu kino iespējams.

Filmas krāšņums apbur no paša pirmā kadra – Rītdienas zemes saliņa ar tiltu starp divām klintīm, mazītiņu pili un dzelzceļa staciju atgādina XX gadsimta sākuma romantiku un Disneja pasakas. Taču tur atrodams arī kas modernāks – košļājamā gumija. Brīnumaini skaistā zeme Mandala atgādina seno Ķīnu. Zeltaini namu jumti, porcelāna tilts, iespaidīga lieluma vārti un vakarā spoži degoši lukturi. Varoņu ceļš ved caur briesmu pilno Tūkstoš Vulkānu zemi, kur dūmo kvēlojoša lava un lidinās baismīgi pūķi, pa vētrainu jūru, smilšainu tuksnesi, gar bīstamām klintīm. Viņi sastop gan dīvainus, bet krietnus, gan arī ne pārāk draudzīgus varoņus, kurus filmas veidotāju lieliskā iztēle no grāmatas pārcēlusi kino pasaulē.

Filmas mākslinieces ir Kornēlija Ota („Džeisons Borns“, „Relikviju mednieki“, „Rēgu rakstnieks“, „Valkīra“)  un Ingeborga Heinemane („Borna pārspēks“, „Mākoņu atlants“, „Ansītis un Grietiņa: Raganu mednieki“).

Ekranizāciju piedāvā producenti, kuri sadarbojušies ar Džordžu Klūniju viņa filmā „Relikviju mednieki“, ar Vesu Andersonu „Viesnīcā „Diženā Budapešta““, ar Kventinu Tarantīno „Bēdīgi slavenajos mērgļos“.