Gaidot spraigo šausmu trilleri “Foto piemiņai”: 3 neaizmirstamas filmas par mīklainiem pārdabiskiem spēkiem

Jau 15. jūnijā Latvijas kinoskatītājiem un šausmu filmu cienītājiem tiks piedāvāts īpaši baiss un noslēpumains trilleris „Foto piemiņai“.

Filmas sižets aizvedīs skatītājus baisā un draudīgā namā meža biezoknī. Grupa izbijušos jauniešu tur  meklē patvērumu pēc autoavārijas.

Nokļuvuši mājā, viņi atrod istabu, kuras sienas apkārtas ar daudzām briesmīgām fotogrāfijām. Vienā no tām viņi ierauga savu sadauzīto automobili. Vēlēdamies uzzināt patiesību par noslēpumainajām fotogrāfijām, viņi neapzināti tiek ierauti fatālā spēlē ar likteni.

Kamēr jūs gaidāt “Foto piemiņai” pirmizrādi, pievērsīsim jūsu uzmanību trim atmiņā paliekošām filmām, kuru varoņiem jāsaduras ar grūti izskaidrojamām parādībām un pārdabiskiem spēkiem, kas var atņemt pašu dārgāko dāvanu – dzīvību.

“Ceļa gals” (“Final Destination”), 2000.-2011. g.Šis nav viens stāsts, tie ir pieci savstarpēji saistīti stāsti. Tie izklāstīti tik intriģējoši, sižets ir tik pievilcīgs, ka spriedze filmās saglabājas no sākuma līdz beigām, skatītāji iesaistās jaunu cilvēku cīņā ar likteni un pašu nāvi.

Katrā “Ceļa gala” filmā ir kadri, kuri liek asinīm sastingt dzīslās, izdomas bagāti nāves skati, baisi elementi, kurus redzot, tirpas skrien pa kauliem.  Lai vai kā, vardarbība un asins šaltis nav filmu sērijas nagla, drīzāk tā ir spēle, kuru nav iespējams pārtraukt.

“Tauriņa efekts” (“The Butterfly Effect), 2004”. g.Mistiskais zinātnes un fantastikas trilleris tika demonstrēts iepriekšējā gadu desmita pirmajā pusē un ļoti priecēja žanra cienītājus – šī bija viena no filmām, kuru sižeta pavērsienus visgrūtāk paredzēt.

Galvenais varonis Evans (Eštons Kačers) bērnībā pārcietis vairākas psiholoģiskas traumas un pēc daudziem gadiem tās aizmirsis.  Pieaugušais Evans nejauši atrod savas bērnībā rakstītās dienasgrāmatas. Lasīdams tās, viņš acumirklī attopas pagātnē un vēlas labot dažas savas dzīves epizodes.

Filma izceļas arī ar to, ka tai ir piecas dažādas  beigas. Tas nozīmē, ka viss notiekošais var izvērsties pavisam negaidīti, un skatītāji būs šokēti tāpat kā galvenais varonis.

“Trako krekls” (“The Jacket”), 2005. g.“Oskara” laureāts Eidriens Broudijs 2005. gadā tēlojis vienu no pašiem zīmīgākajiem varoņiem visā karjerā – kara veterānu Džeku  Stārku, kurš veseļojas pēc nopietnas galvas traumas. Atgriezies dzimtajā mazpilsētā, viņš zaudē atmiņu. Taču tas vēl nav viss. Viņu apsūdz policista slepkavībā un ievieto psihiatriskajā slimnīcā. Kopā ar jaunu ārstu viņam būs jāuzzina patiesība par nelaimīgo notikumu, kas laupījis cilvēka dzīvību.

Prasmīgi savērpts sižets, lieliski dialogi, stipra griba un, protams, spriedze ļauj iegrimt interesantajā detektīvfilmā, kurā visa patiesība atklājas tikai pašās beigās.