Kinoteātros pats dārgākais ukraiņu animatoru darbs – filma visai ģimenei “Nozagtā princese”

Drīzumā kinoteātros demonstrēs latviešu valodā ierunāto animācijas filmu visai ģimenei „Nozagtā princese“.

Galvenais varonis ielu mākslinieks Ruslans iemīlas princesē Milā un cer, ka reiz kļūs par varenu bruņinieku. Mila nav parasta princese – gudra, daudz lasījusi, tāpēc zina, ka viņai ir izvēles tiesības nepalikt ieslēgtai tēva pilī. Princese aiziet no mājām un droši dodas pretī liktenim. Piepeši burvis Černomors viņu nolaupa un aizrauj prom burvju viesulī.

Klasiskā pasaka par bruņinieku, princesi un ļauno burvi ekranizēta tik augstā kvalitātē, ka nerodas šaubas – filma veidota Holivudā. Tomēr šis ir pats dārgākais un līdz šim vislabākais Ukrainas animācijas studijas „Animagrad“ projekts. Studijas ambiciozās ieceres īstenotas, izmantojot pašas mūsdienīgākās trīsdimensiju tehnoloģijas telpas un gaismas modelēšanai.

Filma paredzēta globālajai auditorijai. Visi risinājumi, sākot ar mūzikas celiņu un beidzot ar tēlu raksturojumu, atbilst pasaules standartiem un ir orientēti uz to, kas patīk visiem no ASV līdz Japānai. Daudz animācijas speciālo efektu, daudz spriedzes ainu un… jauku dzīvnieku. Pirmizrādes nedēļas nogalē Ukrainas kinoteātros filmu noskatījās gandrīz 286 tūkstoši skatītāju. Filma ir hitparādes pirmajā vietā, tā apsteigusi studijas „Disney“ filmu „A Wrinkle in Time“ un trīskārt pārsniegusi visu Ukrainā veidoto filmu kases ieņēmumus starta nedēļas nogalē.

Animācijas filmu par pasakaino būtņu piedzīvojumiem meklējiet Latvijas kinoteātros jau no 8. jūnija.