Animācijas pasaka „Sadko“ pārcels skatītājus mītiem apvītajā zemūdens pasaulē

1.jūnijā Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt aizraujošu piedzīvojumu pasaku „Sadko“. Tās režisori Vitālijs Muhametzjanovs un Maksims Volkovs veidojuši populāro animācijas filmu „Vilki un avis: Trakā pārvērtība“.

Viņu jaunajā kinodarbā unikālā, rūpīgi izveidotā zemūdens pasaulē skatītāji atklās pazīstamus mītus un dosies jautrā piedzīvojumā kopā ar filmas galvenajiem varoņiem.

Filmas ideja tās veidotājiem tapusi diezgan ilgi. Par iedvesmas avotu kļuvusi slavenā „Trīs spēkavīru“ sērija, kurā jokus plēš un ar trakiem piedzīvojumiem priecē krievu pasaku varoņi Iļja Muromietis, Dobriņa Ņikitičs un Aļoša Popovičs. Šīs filmas stils ir līdzīgs.

Filma vēsta par mūžīgo uzdzīvotāju un sliņķi Sadko. Kādā jaukā dienā viņš  nokļūst noslēpumainajā zemūdens pasaulē un tur sastop daudz neparastu jūras radību. Sadko uzzina, ka ļaundari pārvalda valsti un ir nobūruši iemīļoto karali.

Sadko nav citas izejas – vēlēdamies izbēgt no zemūdens valstības, viņš nolemj palīdzēt karalim atgriezties savā likumīgajā tronī. Lai īstenotu pārdrošo plānu, puisim būs vajadzīga palīdzība. Tā sākas viņa mūžā lielākais piedzīvojums… Tā sākas leģenda par Sadko!